ACH Volley Ljubljana - Fužinar Sij Metal Ravne 3:0

Ljubljana - športna dvorana Tivoli, gledalcev 50, sodnika: Tovornik, Rožej.
ACH Volley Ljubljana - FužinarSijMetalRavne 3:0 (16, 21, 15)

ACH Volley Ljubljana: Mejal 8, Satler, Todorović, Bošnjak 8, Koncilja 19, Gjorgiev 5, Videčnik 11, Šen 13. Trener: Radovan Gačič
FužinarSijMetalRavne: Lednik, Križanič, Bregar 8, Erpič 8, Hribernik, Vučetić 5, Libnik (L), Plesec 4, Kasnik 1, Jelič 2, Ranc 4. Trener: Bogdan Veličković

Na tekmi 17. kroga Sportklub prve odbojkarske lige smo spremljali obračun še neporaženih odbojkarjev ACH Volleyja Ljubljana in ravenskega Fužinarja, ki se krčevito bori za obstanek v ligi. Kljub bolezni, ki je prisotna v vrstah slovenskih prvakov, smo videli prepričljivo zmago z rezultatom 3:0.

Uvod srečanja je postregel s silovitim naletom odbojkarjev ACH Volleyja Ljubljana, ki so po dveh učinkovitih napadih mladega Šena povedli s 7:1. Tudi v nadaljevanju niso zmaji popuščali, Koncilja je z blokom povišal na 12:5. Prav 32-letni Žužemberčan v vrstah ACH Volleyja Ljubljana je z blokom zagotovil prvo zaključno žogo, ki jo je z asom izkoristil Bošnjak za zmago v prvem nizu (25:16).
Po začetnem izenačenju na 3. točki so Ljubljančani z delnim izidom 5:1 v drugem nizu prešli v vodstvo, ki so ga tekom niza le še večali. Mejal z varanjem in Videčnik z napadom preko sredine sta priigrala neulovljivo prednost domačih odbojkarjev (18:8). Niz se je v mirni končnici zaključil po napaki Vučetića na servisu (25:21).
V tretjem nizu so slovenski prvaki nadaljevali s prevlado na tivolskem parketu. Prednjačili so v vseh elementih odbojkarske igre in po dveh zaporednih točkah na perspektivnih odbojkarjev, Šena z blokom, in Mejala z asom, tekmo suvereno zmagali z rezultatom 3:0.

Izjava po tekmi

Igralec ACH Volleyja Ljubljana, Črtomir Bošnjak: »Glede na trenutno zdravstveno stanje v ekipi smo s prikazanim lahko izredno zadovoljni. Bil je res naporen teden, vendar smo ga oddelali tako kot smo bili dogovorjeni. Sedaj je čas,, da se čim prej vrnemo v popolno postavo in pripravimo na tekmo proti Modeni.«

Vir: ACH Volley Ljubljana