Calcit Volley - Hiša na kolesih Triglav 3:0

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 120, sodnika: Juraja, Valentar
Calcit Volley – Hiša na kolesih Triglav 3:0 (21, 21, 24)

Calcit Volley: Planinšič, Mujanović, Vinkovič, Lazar, Klobučar 13 Košenina (L), Arsenoski 1, Okroglič 13, Sosa Sierra 18, Aponza 7, Pavlović 9. Trener: Matija Pleško
Hiša na kolesih Triglav: Ibrašimovič 3, Nanut 12, Glamočanin, Tučen 4, Fajfar (L), Rotar 5, Snedec, Šikanič 1, Mali, Adžović, Jovović 19. Trener: Sašo Rop

Med tednom so si kamniški odbojkarji na zadnjem turnirju srednjeevropske pred svojimi navijači zagotovili drugo mesto po rednem delu tekmovanja, le dva dni po zmagi nad Waldviertlom pa so še drugič v letošnji sezoni v domačem prvenstvu gostili Kranjčane. V prvi so zmagali brez izgubljenega niza, prav tako tudi v Kranju, svojo premoč v dvobojih s Hišo na kolesih Triglavom pa so potrdili še v tretji medsebojni tekmi.

V četrtkovi tekmi kamniški odbojkarji niso zaigrali v polni zasedbi, saj je manjkal Luis Sosa Sierra, ki je prvič postal očka, zato pa je Kubanec danes že pomagal svoji ekipi, ki je po točki Jureta Okrogliča prišla do treh točk prednosti (12:9). Po polminutnem odmoru Saše Ropa je Okroglič dosegel novo točko za Kamničane, ki so po bloku Daniela Aponze pobegnili na 14:9. Toda Kranjčani so na servis Maja Nanuta dosegli tri zaporedne točke, zato se je za polminutni odmor odločil še Matija Pleško. Z njim je za trenutek zaustavil nalet gostov, ki so po napaki domače ekipe zaostajali le še za točko (16:15). To pa je bilo vse, kar jim je v tem nizu uspelo, kajti s tremi zaporednimi točkami so se jim domačini oddaljili na 19:15. Čeprav so Kamničani po napadu Jana Klobučarja vodili tudi z 21:16, je Đorđe Jovović svojo ekipo vrnil v igro (22:20), vendar do preobrata ni prišlo. Okroglič je poskrbel za prvo zaključno žogo, ki jo je z blokom izkoristil Sosa Sierra.
V začetku tretjega niza so domači odbojkarji po dveh zaporednih napadih Sose Sierre, na servisu je bil Uroš Pavlović, povedli s 6:2, po novi točki kubanskega odbojkarja in Okrogliča pa že z 9:3. Z novim asom Nanuta so Kranjčani svoj zaostanek prepolovili (16:13), z blokom Uroša Tučena pa so prišli le na dve točki zaostanka (17:15), vendar so po polminutnem odmoru Kamničani spet zaigrali bolj zbrano in z blokom Pavlovića in njegovim uspešnim prvim tempom v končnico vstopili s prednostjo šestih točk (22:16). Podobno kot v prvem nizu se Kranjčani niso predali in po bloku Nanuta so se domačinom približali le na dve točki zaostanka (22:20), Spet je moral Pleško posredovati s polminutnim odmorom, ki je zaustavil nalet gostov, njegovi varovanci pa so napaki gostov prišli do vodstva z 2:0 v nizih.
Kranjčani so tretji niz začeli z vodstvom 1:4 in to po treh lastnih napakah domače ekipe, s tremi točkam prednosti pa so vodili še pri izidu 4:7, vendar so jih na sedmi točki Kamničani ulovili, na servis Uroša Planinšiča pa prvič v tem nizu tudi povedli (10:9). Tudi po polminutnem odmoru Ropa so domači odbojkarji nadaljevali dobro igro in po bloku Sosa Sierre vodili že s 13:9. Za nov polminutni odmor se je Rop odločil pri zaostanku petih točk (17:12), ki ni več spremenil poteka tekma, kajti Kamničani so dosegli še dve točki. Prednost sedmih točk jim še ni zadoščala za mirno končnico, kajti na servis Amadeja Snedca so Kranjčani dosegli šest zaporednih točk in izid na 21. točki izenačili. V napeti končnici je Sosa Sierra Kamničanom priboril prvo zaključno žogo za novo kamniško zmago, nato še drugo, ki so jo po gostujoči napaki domači odbojkarji tudi izkoristili.

Izjava po tekmi

Matija Pleško, trener Calcit Volleyja: »Že pred tekmo sem dejal, da nas čaka težka tekma in tega so se zavedali tudi igralci. Proti Kranjčanom moraš biti zelo vztrajen, da osvojiš točko, ker so zelo trmasti v obrambi in zaščiti svojega napadalca. To se je tudi v današnji tekmi večkrat pokazalo, ko smo navkljub dobro odigranemu napadu morali odigrati še en ali dva napada, da smo prišli do točke. Fantje so to zdržali in prišli do zmage, vse pohvale si zasluži tudi Triglav in z obeh strani je bilo veliko lepih potez.«