23 / december 2021
Gen-I Volley - ATK Grosuplje 3:2

Začetni udarec prvega niza so imele domačinke, ki so tudi dosegle prvo točko, vendar so gostje takoj izenačile. Novogoričanke so srečanje otvorile odločneje, povedle so z rezultatom 5:2, toda gostje so se nato približale (5:4). Zgrešen začetni udarec Lebanove je Grosuplju prinesel peto točko in rezultat je bil 7:5. Dober napad Rituperjeve in domačinke so povedle za štiri (10:6). Gostje se niso dale in rezultat ponovno znižale (10:9), nato pa ga tudi izenačile na 10. točki. Sledil je odmor. Odličen napad Lebanove in domačinke so ponovno povedle za tri (13:10). Ponovno čas za odmor, tokrat na strani gostujoče ekipe. Pucelj je gostjam z močnim udarcem zagotovila 13. točko, rezultat je bil 14:13, nato pa na 15. točki ponovno izenačen. Izenačena igra se je nadaljevala, rezultat je bil ponovno poravnan na 18. točki. Gostje so nato prevzele pobudo in vodile za dve (18:20), toda domačinke se niso dale in ponovno izenačile na 20. Pred nami je bil napet zaključek prvega niza, toda najprej je bil čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja (22:23). Domačinke so nato rezultat poravnale na 23. Gostje so nato prvi niz dobile z rezultatom 23:25.
Tudi začetek drugega niza je bil povsem izenačen. Domačinke so prvič povedle pri 6:4. Sledil je odmor na zahtevo gostov iz Grosuplja. Rituperjeva je dosegla osmo točko za domače in rezultat je bil 8:4. Pri rezultatu 10:5 za domače, je bil ponovno čas za odmor. Zgrešeni servis Gorškove je prinesel šesto točko za Grosuplje. Odličen napad Lebanove pa 13. točko za domačinke (13:8). Sledil je zgrešen začetni udarec Kukmanove in 15. točka za Novogoričanke (15:10). Gostje se niso dale, rezultat so znižale na dve točki zaostanka (16:14). Sledil je odmor na zahtevo domačih, ki so nato povedle za štiri (18:14). Vodile so tudi v nadaljevanju tekme, rezultat je bil 21:16. Pri rezultatu 21:19 je bil ponovno čas za odmor na zahtevo domačih. Domačinke so dobile drugi niz z rezultatom 25:19.
V tretjem nizu so prvo točko priigrale gostje, toda domačinke so rezultat takoj poravnale. Izenačena igra se je nadaljevala, kasneje so Novogoričanke povedle za dve točki in rezultat je bil 5:3, nato pa 6:3. Sledil je dober napad Pucljeve (6:4). Domačinske so nato vodile že za pet, 12. točko je priigrala Lebanova. Gostje so se približevale, toda domačinke so držale prednost treh točk (14:11). 15. točko je z odlično izvedenim napadom dosegla Selena Leban (15:12). Pri rezultatu 16:12 za domače je sledil odmor na zahtevo Grosuplja. Novogoričanke so z odlično igro držale prednost in niso dovolile, da bi se gostje nevarno približale. Vodile so že za šest (19:13). Sledil je uspešen blok Rituperjeve za 21. točko domačih (21:13). Domačinke so nato nadaljevale prevlado na igrišču in povedle za kar deset točk (23:13). Sledil je še odličen blok Rituperjeve za zmago v tretjem nizu z rezultatom 25:14.
Začetni napad četrtega niza in prva točka je pripadala Grosuplju, toda domačinke so kmalu prevzele vajeti in povedle z rezultatom 4:1. Sledil je odmor na zahtevo gostij. Gostje so se zbrale in se približale na točko razlike (6:5). Kasneje so rezultat tudi poravnale na 7. točki. Sledil je odmor na zahtevo domače trenerke. Ponovno odličen blok Rituperjeve za vodstvo domačih z rezultatom 9:8. Pri rezultatu 9:11 za gostje je sledil odmor, ponovno na zahtevo domače trenerke. Gostje so bile v nadaljevanju odločnejše in vodstva niso izpustile iz rok (11:14). Kasneje so povedle za pet (11:16) in nato še za šest (11:17). Tudi v nadaljevanju so bile odločnejše, kljub nekaj lepo odigranim potezam domačink, so vodstvo zadržale. 20. točko jim je priigrala Pucelj Maša (13:20). Novogoričanke so se sicer približale na štiri (16:20) in kasneje na tri (18:21). Sledil je odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Gostje vodstva niso zapravile in dobile četrti niz z rezultatom 22:25. Igra je bila ponovno poravnana in sicer na 2:2 v nizih.
Prva točka zadnjega, odločilnega niza je pripadala domačim. Gostje so takoj izenačile, toda Novogoričanke so takoj prevzele pobudo in povedle z rezultatom 4:1. Sledil je odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Sledil je odličen napad za gostje, napadala je Pucelj Maša. Rezultat je bil 5:3 in sledil je odmor na zahtevo domačih. V nadaljevanju so domače vodile z rezultatom 7:5, toda gostje se niso dale in se približale na točko razlike (7:6). Kasneje so domače vodile za dve (9:7). 10. točka je, po zgrešenem udarcu Pavičeve, pripadla Novogoričankam. Pri rezultatu 11:7 je sledil odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Domačinke so vodile že za štiri (12:8) in nato 13:9. Gostje so se približale, rezultat je bil 14:13. Sledil je odmor na zahtevo domačih. Zadnjo točko petega niza je priigrala Goršek (15:13). Novogoričanke so tekmo dobile z rezultatom 3:2.

Izjava po tekmi:

Neli Goršek, igralka Gen-I Volley: "Kot smo pričakovali je bila tekma težka, na koncu se je na srečo izšla v našo korist. Naša igra je med tekmo zelo nihala, toda na koncu smo se zbrale, pokazale najboljšo igro in zasluženo slavile na domačih tleh."