Sportklub 1A. DOL moški

26 / november 2022
Panvita Pomgrad - Fužinar Sij Metal Ravne 3:0

Panvita Pomgrad – Fužinar Sij Metal Ravne 3:0 (21, 20, 15)

Športna dvorana OŠ I v M. Soboti, gledalcev 100, sodnika: Mojca Tovornik, Smiljan Goznik.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 16, Avšič, Drvarič 4, Suhadolnik, Rojnik 11, Kovačič 3, Legen 1, Bedrač 13, Fužir 6, Jurić 1, Vrabl in Novak (oba libero). Trener: Dejan Fujs
Fužinar Sij Metal Ravne: Cafuta 3, Lednik 1, Ranc D., Bregar 3, Erpič 4, Makaš 16, Levar, Hribernik, Vučetić, Plesec 9, Kasnik 1, Ranc V., Knuplež in Libnik (oba libero). Trener: Bogdan Veličković

Domači odbojkarji so silovito odprli tekmo in s tremi zaporednimi točkami takoj povedli s 3:0. Gostje so jih prvič ujeli na 4:4 z asom Lednika, s tretjo točko Plesca v nizu pa so prvič na tekmi povedli z 8:9. V tem obdobju so domači naredili dve napaki na servisu, gostom pa je dve točki v napadu prinesel še Makaš in tako so prišli do najvišjega vodstva, 10:13. Domači so jih znova ujeli na 16:16, z blokom Drvariča pa spet povedli in vodstva niso več izpustili iz rok. Hitro so se odlepili na 21:17 ter na krilih Rojnika, ki je v prvem nizu dosegel osem od svojih enajstih točk na tekmi, prišli do zmage v prvem nizu s 25:21.

Z izjemo uvodnega vodstva 0:1 in 1:2 je drugi niz soboška ekipa zanesljivo vodila od začetka do konca. Hitro so po seriji treh zaporednih blokov in asa Bedrača povedli s 7:2, ko je gostujoči trener Veličković vzel prvi polminutni odmor. Gostje so znižali na 7:4, domači pa so gostujočega trenerja prisilili k novem odmoru ob vodstvu z 11:5. Tudi ta prekinitev igre domačih ni zaustavila, povedli so s 14:8 in po štirih točkah Šormaza v tem času povedli z 19:13. Korošci so na kratko zapretili z znižanjem na 19:16, ko je domači trener Dejan Fujs nalet gostov prekinil z odmorom, v nadaljevanju pa so Sobočani tekmo zanesljivo pripeljali do konca, ki ga je z asom za 25:20 zaključil Šormaz.

V tretjem nizu so gostje držali korak z domačini do izida 7:6, po vodstvu z 14:9 pa je gostujoče odbojkarje poskušal z odmorom predramiti njihov trener. Fužinar se je po dveh točkah Plesca in Makaša približal na 15:13, nato pa je Panvita Pomgrad s Šormazom na servisu prišla do vodstva z 20:13 in ga z zaključno točko Bedrača tudi dobila s 25:15.