26 / november 2022
Merkur Maribor - Črnuče 3:0

Merkur Maribor: Vodušek, Pernuš 2, Adžović 4, McConnell 9, Bračko 12, Kržič 5, Donik 11, Leva, Fink 5, Najdič, Iršič, Peruničić, Kumer (L), Jevšnik (L). Trener: Sebastijan Škorc
Črnuče: Mihelčič 1, Elikan 1, Prevorčnik 2, Tepič, Rojnik 15, Oman 9, Sešek 6, Marovt 5, Jančič 1, Vilar, Ramšak, Karadža Pevc (L), Verdinek (L). Trener: Iztok Kšela

Uvod v srečanje je pripadel domačemu Merkur Mariboru, saj so hitro povedli s 4:0. Blok točka McConnella za vodstvo domačih s 9:3 je bila razlog za prvi odmor za klopi Ljubljančanov. Odmor gostom ni pomagal, saj so Mariborčani nadaljevali z visokim tempom igre. Sebastijan Škorc je lahko na račun visoke prednosti nekoliko rotiral na začetnem udarcu, vendar pa to ni ogrozilo poteka niza. Merkur Maribor je niz osvojil s 25:16.

Drugi niz pa so bolje začeli gostje iz Črnuč, ki so povedli s 3:1. Preveč lastnih napak na domači strani in rezultat na semaforju 13:9 v korist Črnuč sta bila glavna razloga, da je Sebastijan Škorc prvič na tekmi posegel po odmoru. Nato so domači zaigrali bolje ter se približali na samo dve točki (14:16), kar je pomenilo odmor tokrat na gostujoči klopi. Tudi drugi porabljen odmor se je zgodil na zahtevo Iztoka Kšele ob vstopu v končnico in izenačenem rezultatu na dvajseti točki. Napeto končnico niza so bolj zbrano odigrali igralci Merkur Maribora, ki so niz uspeli osvojiti s 25:23.

Začetek tretjega niza je bil bolj izenačen, saj si nobeni od ekip ni uspelo priigrati večje prednosti. Iztok Kšela pa je vseeno prvi posegel po odmoru, po tem ko je dve zaporedni točki dosegel Connor McConnell in popeljal svojo ekipo do vodstva s 12:10. Kmalu zatem je domači strateg Sebastijan Škorc v igro poslal organizatorja igre Nejca Najdiča in korektorja Sanija Adžovića, ki pa sta obdržala nivo igre ter ob drugem odmoru Črnuč je semafor kazal 17:12 v korist Merkur Maribora. Tudi to končnico so Mariborčani odigrali zanesljivo in niz osvojili s 25:19 ter zmagali s 3:0.

Izjava po tekmi

Sebastijan Škorc, trener Merkur Maribor: »Najprej čestitke fantom za prikazano igro, tudi Črnuče so bile predvsem v drugem nizu blizu. Tam bi se lahko tudi tekma obrnila, ampak smo tisto končnico odigrali brez napak. Zdaj nas čaka dan počitka in nato spet na delo, saj nas že v soboto čaka naslednja zelo težka tekma proti Salonitu.«