05 / oktober 2022
SIP Šempeter - Špan Brezovica 3:1

Dvorana ŠD Šempeter, gledalcev 40, sodnika Pevc (Škofja Loka) in Tovornik (Maribor)

Bolje so začeli Šempetrani, ki so po as servisu Novaka in zaključenem napadu Planinška povedli s 5:3.  Gostje so izenačili po napaki domače ekipe v napadu (8:8). Šempetrani so ponovno povedli za tri po zaključenem napadu Hircija in Markoviča (11:8). Gostujoči trener je po zaključenem napadu Markoviča vzel prvi odmor (14:10). Gostje so še držali priključek po zaključenem napadu Filiputtija (18:14). Po zaključenem napadu in as servisu Hircija je bil rezultat že 22:17. Po zaključenem tempu Kržiča in Filiputtija je na semaforju kazalo 23:21 za prvi odmor domačega trenerja. Sledila je napaka na servisu gostujoče ekipe za prvo zaključno žogo domače ekipe (24:21). Gostje so obranili prvo zaključno žogo, po napaki v napadu Filiputtija pa je prvi niz pripadel Šempetranom 25:22.

Drugi niz so bolje začeli Šempetrani, ki so po zaključenem tempu Hankića in napadu iz druge linije Podbregar Špesa povedli s 5:2. Gostujoči trener je vzel prvi odmor po napaki v napadu (7:3). Po treh zaporednih točkah Podbregar Špesa je na semaforju kazalo že 10:3. Gostje so se približali po dveh točkah Kržiča (13:8). Pri 16:13 je prvi odmor zahteval domači trener. Šempetrani so ponovno povedli za štiri točke po zaključenem napadu Planinška (20:16). Po napaki Kirbiša v napadu je na semaforju kazalo 22:18. Sledili sta še dve napaki gostujoče ekipe v napadu 24:18. Prvo zaključno žogo je realiziral Hirci z as servisom za končnih 25:18.

Tretji niz so bolje začeli gostje, ki so po zaključenem napadu Kirbiša in bloku Filiputtija povedli z 2:5. Šempetrani so že v naslednji akciji izenačili po zaključenem napadu Planinška in Podbregar Špesa (5:5). Gostje so po dveh napakah domače ekipe v napadu ponovno povedli za dve (9:11). Po zaključenem napadu Markoviča in napaki v napadu gostov je ponovno prišlo do izenačenja (13:13). Sledila je serija odličnih servisov Kržiča (13:16) za prvi odmor domačega trenerja. Gostje so po zaključenem napadu Renka vodili že s 16:19. Gostje so po dveh zaključenih napadih Renka povedli s 16:23. Šempetrani se niso uspeli več približati in po napaki domače ekipe je niz pripadel gostom (18:25).

Četrti niz se je začel izenačeno. Na obeh straneh smo videli po dva uspešna napada (3:3). Po dveh točkah Podbregar Špesa je na semaforju kazalo 8:5. Gostujoči trener je po napaki v napadu (10:7) vzel prvi odmor. Gostje so se po zaključenem napadu Renka in Filiputtija približali na točko zaostanka (13:12). Sledila je serija treh točk domače ekipe 16:12 in odmor gostujočega trenerja. Po odmoru sta sledila še dva odlična servisa Hankića 18:13. Gostje se niso uspeli več približati tako je prvo zaključno žogo za zmago priboril Hankić z uspešnim napadom (24:17). Gostje so prvo zaključno žogo obranili v drugi pa so naredili napako na podaji (25:18) in Šempetrani so se lahko veselili prve zmage.