28 / januari 2023
Ankaran - GEN-I Volley 0:3

Še najbolj izenačeno je bilo v prvem nizu. Bolje so pričele gostje, ki so povedle z 1:4, domače so izenačile na 6. točki. V nadaljevanju niza so Novogoričanke nadzarovale potek srečanja ter vodile s petimi točkami razlike (15:20). Ko se je že zdelo, da je niz odločen so se domače uspele približati na 22:23 in 23:24, vendar gostje se niso pustile presenetiti in zaključile niz v svojo korist 23:25.

V drugem nizu so Ankarančanke držale korak do 13 točke. V nadaljevanju so prevladovale Novogoričanke in slavile s 17:25. Podobno je bilo tudi v tretjem nizu, ki so ga dobile gostje 18:25, kar je pomenilo, da vse tri točke gredo v Novo Gorico.

Skozi celotno tekmo je bila domača ekipa premalo prodorna v napadu, na drugi strani odlična igra gostij v obrambi ter uspešni zaključki napadalnih akcij. Pri Gen-I Volleyu so bile najučinkovitejše Frelih z 22. točkami, Pertens z 10. ter Blažič in Rituper obe 9 točk, pri Ankaranu pa Valenčič 11, Grudina 7 ter Mihalinec in Kaker obe po 5 točk.