Luka Koper - TPV Volley NM 3:0

OŠ Koper, Koper. Gledalcev 80.
Luka Koper - TPV Volley Novo mesto 3:0 (25:16, 25:21, 25:19)

Luka Koper: Đukić (20), Raič (3), (L) Debernardi, (C) Trobec (13) , Lovšin (8), Dakič (2), Pavič, (L) Maksić, Lenart (2), Kalem Mihalič, Lazar, Bijelič, Khorolska (13). Glavni trener: Marko Kalc, pomočnik glavnega trenerja: Matjaž Lenarčič
TPV Volley Novo mesto: Jakše (5), Bošeska, Kotnik, Drkušić (8), (C) Omerzel (1), Košiček (1), Žarn, Bregar (6), Hafner (3) Kogelnik (8), Šola, Kostić (3), (L) Kastelic. Glavni trener: Krešimir Perić

V 17. krogu 1B. DOL so igralke Luke Koper premagale ekipo TPV Volley Novo mesto s 3:0 v nizih.
Domačinke so povedle z rezultatom 4:1. Uspešni servisi (Trobec, Dakič) in napadi (Đukić, Khorolska) Koprčank so domači ekipi prinesli prednost za pet točk (8:3). Nekaj zaporednih lastnih napak gostujoče ekipe je domači ekipi prineslo še dodatno prednost za devetih točk (14:5). Na strani Novega mesta sta uspešno napadali igralki Drkušić in Kostić, neverjetno je blokirala igralka Kogelnik. Kljub veliki prednosti Kopra je novomeška ekipa dobila kar pet zaporednih točk (20:14). Domače igralke so se zbrale in na krilih igralk Lovšin, Đukić in Khorolske zaključile prvi niz z zmago 25:16.

Drugi niz je z uspešnimi servisi otvorila Drkušić in pripeljala Novomeščanke do prvega vodstva (1:2) v tekmi. Koprčanke so z odličnimi servisi igralke Đukić izenačile na 4:4 in nato povedle za štiri točke (8:4). Vrhunski bloki igralke Kogelnik so zmanjšali razliko na tri točke (9:6). Rezultat je bil nato izenačen pri 12:12 in 14:14. Igralke Luke Koper so pobegnile za štiri točke (19:15). Tekma je bila še naprej izenačena (20:18). Vendar je varovankam Kalca uspelo zmagati tudi v drugem nizu (25:21).

Zanesljivi servisi igralke Raič in igra z malo lastnimi napakami je Koprčanke pripeljala v veliko prednost (5:0). Domača ekipa je še naprej ohranjala prednost (9:2 in 12:3). Odlični zaključki igralk Jakše in Kogelnik iz TPV Volleyja in nekaj lastnih napak domače ekipe so zmanjšali prednost Kopra na samo še štiri točke (13:9, 14:10). Prednost Kopra se je še naprej zmanjševala (15:14). Uspešni napadi igralke Đukić so nato povečali prednost domače ekipe za pet točk (20:15). Na strani Novega mesta je neubranljivo servirala Omerzel (20:16). Na krilih koprske centralne blokerke, Khorolske, so igralke Luke Koper zmagale tudi v tretjem nizu, z rezultatom 25:19.