Calcit Volley – Krka 3:0 (21, 17, 19)
Kamnik – Športna dvorana
Kamnik, gledalcev 150, sodnika: Atanasov, Milojević.
Calcit Volley: Karadža
Pevc (L), Podobnik 1, Nanut 11, Lazar 4, Sladič 1, Suhadolnik 5, Bošnjak,
Okroglič 10, Oman 18, Blaževič, Gomez Galvez 2, Pavlović. Trener: Gašper Ribič.
Krka: M. Travnik (L),
Medved, Erpič 2, Mikulass 1, Kosmina 9, M. Bregar 5,
Verdinek (L), T. Travnik 6, Glamočanin 3, Koncilja 4, Vidmar, Lindič 7, P.
Bregar. Trener: Tomislav Mišin.
Kamniški odbojkarji so si
z zmago v prejšnjem krogu v Mariboru že zagotovili tretje mesto po rednem delu
državnega prvenstva, s tem pa se bodo, če se bodo v končnici uvrstili v polfinale,
izognili ACH Volleyju. Toda navkljub temu so varovanci Gašperja Ribiča pred
svojimi navijači želeli potrditi, da njihova visoka uvrstitev na prvenstveni lestvici
ni naključna. V svoji nameri so tudi uspeli.
V prvem nizu je domača ekipa
z asom Julia Gomeza Galveza prva prišla do treh točk prednosti (10:7), vendar
je Toni Travnik izid že na deseti točki izenačil. Po napaki v domači ekipi so Novomeščani
po daljšem času spet vodili (12:11). Do 18. točke sta se ekipi nato menjavali v
vodstvu, na servis Jureta Okrogliča pa so Kamničani po dveh točkah Jurija
Omana, drugo je dosegel z blokom in asom kamniškega sprejemalca prišli do štirih
točk prednosti (22:18). Prednost štirih točk domači odbojkarji ohranili do
konca niza, ki se je končal z napako gostov.
Tudi v drugem nizu so
Kamničani bolje servirali, ob tem pa so ohranili visoko raven svojega sprejema,
ki je bil v prvem nizu 67-odstoten. Z asom Maja Nanuta so povedli z 8:5, po bloku
Jureta Okrogliča pa že 12:6. Novomeščani so se z asom Danijela Koncilje domači
ekipi še približali na štiri točke zaostanka (8:12), to pa je bilo tudi vse,
kajti po napadu Okrogliča je bilo spet plus šest za Calcit Volley (15:9), ki
prednosti ni več izpustil iz rok. Še več, ob koncu so po napaki Novomeščanov prišli
celo do svoje najvišje prednosti.
Drugi niz so domači
odbojkarji začeli z Urbanom Blaževičem na mestu podajalca, ki je v igro vstopil
že ob koncu drugega niza. Prav na njegov servis so Kamničani z blokom Omana
povedli s 4:1. Z novim blokom, tokrat Vida Suhadolnika, je bilo že 7:2 za
domačo ekipo. Z asom Koncilje so Novomeščani prišli na tri točke zaostanka
(7:10), vendar so po točki Omana Kamničani prišli že do šestih točk prednosti (16:10).
Pred vstopom v končnico sta v domači ekipi priložnost za igro dobila še Teo
Podobnik in Enej Sladič, ki sta jo dobro izkoristila, saj so domači odbojkarji
brez večjih težav ohranili prednost. Tekmo je končal 19-letni Sladič.
Izjava po tekmi
Gašper Ribič, trener Calcit
Volleyja: »Čeprav smo si tretje mesto že zagotovili, sem vesel, da so fantje tudi
to tekmo odigrali na polno, kajti do konca rednega dela prvenstva bo vsaka
tekma priprava na končnico. Ker bomo v nadaljevanju prvenstva potrebovali vsakega
igralca, so z izjemo Uroša Pavlovića in Črta Bošnjaka vsi tudi dobili priložnost
za igro. Veseli me, da so jo vsi tudi izkoristili.«