1B. DOL ženske

14 / februari 2026
OD Krim - Vital Ljubljana
Poročilo s tekme

Krimovke so v 19. krogu 1B liga gostile mestne tekmice Vital Ljubljana. Pred domačim občinstvom so domačinke zabeležile novo, že 19. zmago v sezoni.

Prvi niz se je začel izenačeno. Gostje so držale tempo igre do rezultata 4:4, nato pa so domača dekleta z boljšo igro pobegnila na varno razdaljo in povedla z 11:6. Krimovke so prednost še povečale na 18:10, nato pa je sledil krajši padec zbranosti, ki so ga gostje izkoristile in se v zaključku niza približale na 21:19. Kljub borbeni igri Vitala so domačinke ohranile mirno glavo in niz dobile z rezultatom 25:20.

V drugem nizu so Krimovke začele odločneje in povedle s 3:0, a so gostje hitro izenačile. Sledila je zelo izenačena igra z menjavanjem vodstva do rezultata 8:7 za domačinke. Nato so gostje z učinkovito igro v napadu Špele Morgan in Ane Fučko, ob bloku Brine Bernot ter asu Lili Oman, pobegnile na 14:8. Domačinke so se uspele približati na 15:12, vendar so gostje v zaključku znova dvignile raven igre in povedle z 22:18. Krimovke so se v napetem zaključku približale na 23:22, a so gostje niz vendarle dobile s 25:23.

Tudi začetek tretjega niza je postregel z borbeno in lepo odbojko. Ekipi sta si izmenjevali vodstvo, nato pa so gostje povedle z 12:10. Domačinke so hitro izenačile in dvakrat povedle za tri točke, a so gostje vedno našle odgovor. V zaključku so domačinke po dveh blokih Adriane Vukojević in Zale Jemec povedle z 23:20, vendar so gostje izenačile na 23:23, nato pa so domačinke zbrano odigrale končnico in niz dobile z 25:23.

Po napetem tretjem nizu so domača dekleta v četrtega vstopila odločno. Z dobro igro v napadu ter blokoma kapetanke Jane Manojlović in Anje Zorman so povedla z 9:2. Prednost so nato z odličnimi servisi in štirimi asi povišala na 19:8. Do konca niza Krimovke niso več popustile in niz dobile s 25:13, s tem pa tudi tekmo z 3:1 v nizih.