27 / februari 2021
Formis - Ankaran

1. DOL za ženske, 1/8 finala, prva tekma, Formis - Ankaran 3:0 (25:22, 25:16, 25:12)
Hoče, VŠD Hoče, brez gledalcev, sodnika: Franci Kramar (Kamnik), Dejan Perčič (Kamnik).

Formis: Bavdaž 5, Podjavoršek, Stražišar, Škoflek (L), Fišer 5, Zupan (L), Godec 16, Detiček, Grubišič Čabo 15, Babič, Štampar 14, Lukman, Halužan Sagadin 2, Bračič. Trener: Boris Klokočovnik.

Ankaran: Markezič 1, Pobega, Dobrina 9, Pangerc, Trobec 5, Vedlin Gojčič, Valenčič 12, Cerovac, Petranovič 4, Okuka 6, Ačko Jarkovič M. (L), Ačko Jarkovič S. (L). Trener: Sebastjan Mikša.

Tekmo so bolje odprle gostujoče igralke, ki so takoj povedle z 0:3. Do rezultata 3:5 je vse tri očke za Formiske dosegla Žana Godec. Po neubranljivem servisu Bavdažove in napaki na gostujoči strani so se Formiske približale na 6:7, pri 9. točki pa sta bili ekipi poravnani. Po bloku Štamparjeve so domače igralke prvič povedle z 11:10, pri 12:10 je sledil prvi odmor na gostujoči strani. Nato smo spremljali izenačeno igro z obeh strani, po bloku Halužan Sagadinove so Formiske povedle z 18:16 in gostujoči trener Sebastjan Mikša je vzel drugi odmor. Grubišič Čabotova je z napadom prinesla vodstvo z 20:18, Štamparjeva pa 22:20. Domača ekipa je povedla s 23:21, po uspešnem napadu Valenčičeve pa je domači trener vzel odmor. Žana Godec je priigrala prvo zaključno žogo, ki jo je Julija Grubišič Čabo tudi izkoristila za zmago v prvem nizu s 25:22.

Drugi niz je s točko odprla Fišerjeva, po neubranljivem servisu Godčeve pa so Formiske povedle s 5:3. Pri 7:3 je sledil prvi odmor na gostujoči strani, pri 10:4 pa še drugi. Po dveh blokih Štamparjeve je bil rezultat na semaforju 12:4, domače igralke niso popuščale in so povedle celo s 17:6. Pri 18:10 je sledil prvi odmor na domači strani. Ankarančanke so se približale na 21:16 in sledil je drugi odmor domačega trenerja Borisa Klokočovnika, ki je spet prebudil domače igralke. Fišerjeva je po uspešnem napadu priigrala prvo zaključno žogo za drugi niz, ki jo je takoj izkoristila Štamparjeva za vodstvo z 2:0 v nizih.

Po bloku Godčeve so Formiske odprle tretji niz z 2:0. Pri 6:3 so prvič povedle za tri točke, po napadu Godčeve pa z 10:6 in sledil je prvi odmor na strani Ankarančank. Domače igralke niso popuščale in po neubranljivem servisu Štamparjeve je na semaforju pisalo 14:7. Pri 16:8 je gostujoči trener vzel drugi odmor, takoj po odmoru pa je sledil neubranljivi servis Fišerjeve. Blok Bavdaževe, napad Grubišič Čabotove in neubranljivi servis Godčeve so prinesli vodstvo v tretjem nizu z 20:9. Grubišič Čabotova je priigrala prvo zaključno žogo, ki jo je v zmago pretvorila Štamparjeva za vodstvo v zmagah z 1:0.

Igra se na dve zmagi, naslednja tekma bo v sredo v Kopru.