Sportklub 1A. DOL ženske

03 / mars 2021
Ankaran - Formis

Po presenetljivo gladkem porazu na prvi tekmi v Hočah je bilo pred povratno tekmo v domači vrsti kar nekaj negotovosti.

Uvodni niz se je pričel z obojestranskim otipavanjem, do devete točke je bila tekma izenačena. Domače so z blokoma Markežičeve in Valenčičeve povedle z 12:9 in v nadaljevanju s 16:12, ko je gostujoči trener izkoristil drugi odmor. S servis točko je Okuka povišala vodstvo domačih na 19:13, gostje so s tremi zaporednimi točkami znižale na 21:18, niz je z dvema točkama zaključila domača igralka Valenčičeva za 25:20.

V začetku drugega niza je sledil mrk Ankarančank, na servis Halužan Sagadin so gostje povedle z 1:6, po še dveh točkah Grubišič-Čabove in Godčeve je že bilo že 1:11, kar je pomenilo, da je bil za domače niz izgubljen. V nadaljevanju je Ankaran znižal vodstvo na osem točk zaostanka (12:20), niz pa se je zaključil prepričljivo s 13:25 za Formis.

Uvodni del tretjega niza se je za domačo vrsto pričel bolj obetavno, gostje so vodile s točko oz. dvema prednosti, po dveh domačih napakah in servis točke Godčeve ter Fišerjeve so igralke Formisa pobegnile na 5:11. V igro je pri Ankaranu vstopila Petranovičeva, ki je z blokom znižala izid na 8:11 ter v nadaljevanju še z servis točko na 11:13. Ankaran je v tretjem nizu prvič izenačil s točko Cerovčeve pri izidu 15:15, v nadaljevanju je bilo izenačeno še pri 20:20. V končnici niza sta sledili dve gostujoči napaki ter uspešen zaključek v napadu s strani domačih igralk, Hristoskove in Petranovičeve za 25:22.

Začetek četrtega je bil enak drugemu, gostje so na hitro povedle z 1:9 in domači trener je že izkoristil oba odmora. Valenčičeva in Petranovičeva sta s pomočjo dveh gostujočih napak hitro uspeli znižati rezultat na sprejemljivih 7:9, z blokom Okuke pa so domače že izenačile pri 12:12. Ankarančanke so z dvema zaporednima točkama Hristoskove povedle s 17:15 ter z blokom Markežičeve z 20:15. Gostujoča Grubišič-Čabo je z dvema točkama znižala na 21:18, pri vodstvu domačih 22:19 si je gostujoča klop z ugovarjanjem prislužila rdeči karton, kar je pomenilo 23:19. Niz in tekmo sta s servisom in napadom zaključili Valenčičeva in Petranovičeva za 25:19 oz. 3:1 v nizih za Ankaran.

Pri gostjah so največ točk dosegle Grubišič Čabo 16, Godec 10 in Fišer 9, pri domačih pa Hristoskova 22, Valenčič 18 ter Petranovič in Okuka 9 točk.

V soboto, 6. marca, ob 19. uri bo na OŠ A. Ukmarja sledila tretja odločilna tekma, ki bo najverjetneje zopet zanimiva in napeta do konca.