20 / februari 2021
Formis - Calcit Volley II

1B. DOL za ženske, 17. krog, Formis - Calcit Volley II 3:1 (21:25, 25:10, 25:22, 25:15)
Hoče, VŠD Hoče, brez gledalcev, sodnika: Iso Adrovič (Kamnik), Dejan Jovanovič (Ljubljana).

Formis: Bavdaž 6, Podjavoršek, Škoflek (L), Fišer 14, Zupan (L), Godec 10, Detiček, Daks, Grubišič Čabo 21, Štampar 7, Lukman 4, Halužan Sagadin 2, Bračič, Milošič 2. Trener: Boris Klokočovnik.

Calcit Volley II: Krašovec 8, Topič, Stupar 2, Javornik 9, Povh 8, Lužovec 20, Žužek 2, Žvegla, Andrejič, T. Gojak (L), A. Gojak (L), Kraševec 1. Trener: Katarina Vraber.

Tekmo so z 0:4 odprle Calcitovke, nato je prvo točko za Formis priigrala z blokom Fišerjeva. Gostje so držale prednost in so po napadu Povhove povedle s 4:9 ter nato po neubranljivem servisu Žužkove že s 7:12 in sledil je prvi odmor na domači strani. Pri 9:15 je domači trener vzel že drugi odmor, ki pa poteka igre ni spremenil. Pri 13:19 je sledila menjava na domači strani, Godčevo je zamenjala Lukmanova. Calcitovke so do konca niza držale prednost treh, štirih točk in so po bloku Stuparjeve zasluženo osvojile prvi niz z 21:25.

Drugi niz so silovito odprle Formiske in po napadu Bavdaževe je  na semaforju pisalo5:0 in sledil je prvi odmor gostujoče trenerke. Po dveh uspešnih napadih Grubišič Čabotove so domače igralke povedle z 10:3, tudi v nadaljevanju niso popuščale in so po dveh uspešnih napadih Fišerjeve in enem Lukmanove vodile že s 14:5. Niz so mirno pripeljale do konca, ki ga je z neubranljivim servisom zaključila kapetanka Halužan Sagadinova za končnih 25:10.

Tretji niz se je začel podobno kot prvi, z 0:3 so povedle Calcitovke. Po štirih zaporednih blokih so vodile že s 3:8, vmes je domači trener vzel že prvi odmor. Sledila sta dva neubranljiva servisa Fišerjeve, ki sta Formiske približala na 6:8, vendar so gostje spet zbežale na 6:10 in sledila je menjava, Lukmanovo je zamenjala Godčeva. Po dveh uspešnih napadih je Grubišič Čabotova rezultat izenačila na 10. točki. Rezultat je bil zadnjič izenačen pri 14:14, nato pa so Formiske počasi večale prednost in po neubranljivem servisu Štamparjeve je pisalo na semaforju 20:16. Calcitovke so se približale na 20:19 in 21:20, vendar preobrata niso zmogle in niz je s svojo 14. točko zaključila Grubišič Čabotova.

Namesto Štamparjeve je četrti niz začela Milošičeva, ki je uspešno izvedla napad za znižanje rezultata na 3:4. Po bloku Bavdaževe so domače igralke prvič povedle s 5:4, nato je sledila izenačena igra vse do rezultata 15:15. Po treh uspešnih napadih Grubišič Čabotove so Formiske povedle z 19:15 in sledil je drugi odmor na gostujoči strani, ki pa ni spremenil poteka igre. Nato je na sceno stopila Godčeva, ki je s tremi točkami, od tega sta bila dva neubranljiva servisa, priigrala prvo zaključno žogo za zmago na tekmi. S svojo 21. točko je zadnjo tekmo rednega dela zaključila Grubišič Čabotova, ki je bila najuspešnejša igralka na tekmi. Tako so mlade Formiske prišle do 17. zmage na 18. tekmi in so s to zmago potrdile 1. mesto v 1B. DOL za ženske za sezono 2020/2021.