ACH Volley Ljubljana - Hoče

ACH Volley Ljubljana - Hoče 3:0 (13, 24, 21)

ACH Volley Ljubljana: Toman, Ropret 5, Pernuš, Toukhteh, Dagostino, Pavlović 6 Bošnjak, Okroglič, Rutar 1, Pokeršnik 6, Videčnik 8, Kök 11, Djurić, Vučićević 16.

Hoče: Pušnik 5, Crnjanski 1, Ostvik 5, Bračko 3, Pesti 13, Herodež, Čopi, Leva 4, Orthaber, Hafner, Mejal 3, Koblar.

V 15. krogu slovenske odbojkarske lige so se v Tivoliju pomerili odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana in Hočani. S 3:0 (13, 24, 21) so zmagali slovenski prvaki.

Domačini so začeli prepričljivo in so z blokom Pavlovića povedli s 7:5, ob dveh napakah Pestija na nasprotni strani pa je prednost znašala že pet točk (11:6). Tudi na začetnem udarcu so bili zmaji suvereni. Za 14:7 je z dvema zaporednima asoma poskrbel kapetan Ropret, za 19:10 pa je neubranljiv servis na drugo polovico igrišča poslal Vučićević. Gostitelji so prvi niz zaključili z blokom pri rezultatu 25:13.

Tudi v drugem nizu so pobudo prevzeli domači odbojkarji (12:7), vendar so Hočani držali stik in pritiskali na zmaje (15:14). Pred končnico so si Ljubljančani z napadom Vučićevića priigrali zalogo treh točk (20:17), a so vztrajni Štajerci izenačili pri izidu 24:24. Po polminutnem odmoru je posegel Pleško, slovenski prvaki pa so v nadaljevanju nanizali dve brezkompromisni točki in slavili s 26:24.

V tretjem nizu smo spremljali izenačen boj, v katerem so Hočani tudi povedli z 12:9. Z asom je zaostanek znižal Ropret (11:12), Vučičević pa je zmaje vrnil v vodstvo (15:14), ki ga niso več izpustili iz rok. Z asom Videčnika so zmaji zapečatili še tretji niz in na svoj račun dodali pomembne tri točke.

Izjava po tekmi:

Matija Pleško, trener ACH Volleyja Ljubljana:
''S servisom smo precej odmaknili nasprotnika od mreže, tako da s tem elementom igre smo dosegli svoj namen. Žal pa potem nismo bili dovolj konkretni v teh polnapadih Hoč oziroma celo v prostih žogah, ki smo jih dobili na našo stran. Tu smo bili zelo neučinkoviti in precej radodarni, kar me je jezilo pravzaprav skozi celo tekmo, tako da danes so edina svetla točka tri točke.''