ACH Volley Ljubljana VS Krka [10/10/2020 18:00]

ACH Volley Ljubljana : Krka 3:0 (19, 16, 21)

ACH Volley Ljubljana: Toman, Ropret 4, Pernuš, Toukhteh 10, Pavlović 5, Okroglič 8, Rutar, Pokeršnik, Videčnik, Kök 2, Vučićević 4, Kumer.

Krka: Hafner 1, Štefanič U., Erpič 1, Drobnič 5, Borin, Štefanič M., Pulko 12, Lindič, Jaklič, Renko 3, Koncilja 3.

V petem krogu Sportklub prve odbojkarske lige sta se v Hali Tivoli pomerila Krka in domači ACH Volley Ljubljana. Zanesljivo so svojo četrto zmago v letošnji sezoni v državnem prvenstvu vknjižili oranžni zmaji. Boljši so bili s 3:0 (19, 16, 21).

Srečanje se je začelo izenačeno in ekipi sta se izmenjavali v vodstvu s točko prednosti. Z asom Toukhteha so slovenski prvaki prvič povedli za dve (13:11), nato pa prednost začeli poviševati. Z dobrim napadom so ušli Novomeščanom, pri katerih je trener Tomislav Mišin pri rezultatu 19:14 ukrepal s polminutnim odmorom. Ta ni prekinil zaleta Ljubljančanov, ki so brez težav niz pripeljali do konca (25:19).

V drugem so domačini nadaljevali niz uspešnih zaključkov in hitro povedli z 8:5. As Ropreta je pomenil vodstvo z 12:8, gostom pa pravzaprav niso pustili nikakršnih možnosti za priključek. Okroglič je prispeval 17 točko (17:12), Vučićević pa je prednost povišal na šest točk (19:13). Zmaji so brez težav osvojili še drugi niz, tokrat s 25:16.

Od vseh nizov je bil tretji še najbolj izenačen. Ljubljančani so sicer že imeli zalogo treh točk (11:8), a so se gostje vrnili in znižali zaostanek (15:14). Dva zaporedna napada sta nato pripadla Mateju Köku, ki je zagotovil oprijemljivejšo prednost (17:14). Tik pred končnico so se Dolenjci še približali (21:20), a so gostitelji z zaključkom Okrogliča potrdili zmago v 5. krogu Sportklub prve slovenske lige.