17 / oktober 2020
GEN-I Volley VS Nova KBM Branik [17/10/2020 19:00]
Poročilo o tekmi

Prvi niz so domače igralke začele zadržano. Mariborčanke so držale stabilno igro v obrambi in napadu, medtem ko domače igralke niso uspele držati čvrste igre v obrambi. Z neugodnimi servisi in napadom se je izkazala Lebanova, a niz je brez večjih težav pripadel gostujoči ekipi s 25:19.

Drugi niz so odločno začele domače igralke, ki so si na krilih razigrane Sillahove priigrale 6 točk prednosti (13:7). Prednost so nato še povečevale (18:10), a se je pri Mariboru v napadu razigrala Košenina, odlično so zaigrale še v bloku in zaostanek 10 točk so nadoknadile pri 22:22. Domačim igralkam se je v napeti končnici uspelo zbrati in niz so dobile s 25:22.

Tudi v tretjem nizu so domače igralke niz imele pod kontrolo, v bloku se je izkazala Đukićeva, ki je zbrala kar 5 blokov, v napadu pa sta razliko večali Sillahova in Lebanova. Brez večjih težav so tudi tretji niz odigrale do konca in bankirke pustile na 17. točki.

V četrtem nizu smo videli popolno prevlado nad Mariborčankami, ki so uspele osvojiti le 14 točk.