05 / december 2020
Formis - Murexin-Kema Puconci

1B. DOL za ženske, 9. krog, Formis : Murexin – Kema Puconci 3:0 (25:18, 25:18, 25:22)
Hoče, VŠD Hoče, brez gledalcev, sodnika: Jure Vrenko (Šempeter), Nina Juraja (Prevalje)

Formis: Bavdaž 7, Podjavoršek, Stražišar, Škoflek (L), Fišer 10, Zupan (L), Godec 10, Daks, Grubišič Čabo 12, Detiček, Štampar 9, Lukman, Halužan Sagadin 8, Bračič. Trener: Boris Klokočovnik

Murexin – Kema Puconci: Kovač 6, Rakar, Škraban N., Škraban I. 10, Malok 4, Gričnik (L), Matis 2, Novak (L), Lang, Vilfan 4, Sužnik 8, Cigut, Pušnik 6. Trener: Renato Perša

Odbojkarice Formisa so v tekmi 9. kroga v 1B. DOL za ženske v Hočah pred praznimi tribunami premagale Murexin – Kemo Puconci s 3:0 (18, 18, 22).

Tekmo so s servisom odprle Pucovčanke, vendar je začetek prvega niza pripadel domači ekipi, ki je po dveh blokih Štamparjeve povedla s 3:0. Gostujoča ekipa je prvič rezultat izenačila pri sedmi točki, nato pa smo spremljali izenačeno igro do 16:16. Sledil je blok Bavdaževe ter dobri servisi Štamparjeve in Formiske so pobegnile na 21:16, po dveh odličnih servisih domače kapetanke je rezultat na semaforju kazal 24:17. Niz se je zaključil s 25:18, po predolgem servisu gostujoče igralke.

V drugem nizu je gostujoči trener od začetka na parket poslal svojo kapetanko Ivo Škraban, pri rezultatu 3:1 pa je še v igro namesto Vilfanove prišla Kovačeva, kar pa Formisk ni zmedlo ter so po uspešnem napadu Fišerjeve povedle s 7:2. Po bloku Fišerjeve je gostujoči trener pri rezultatu 15:8 vzel že drugi odmor, kar pa ni spremenilo poteka igre v drugem nizu, saj so Formiske skozi bežale vsaj za štiri točke. Po uspešnem napadu Žane Godec, ki je bila v drugem nizu s sedmimi točkami najuspešnejša igralka, je domača ekipa povedla že z 24:17 in niz mirno zaključila s 25:18.

Po napakah na domači strani in uspešnem napadu Ive Škraban ter dveh neubranljivih servisih Malokove so Pucovčanke v tretjem nizu povedle z 0:6. Vmes je domači trener že opravil menjavo in je namesto Godčeve na igrišče poslal Bračičevo, vendar so gostujoče igralke nadaljevale z dobro igro vse do 7:12, nato pa je najprej z napadom, kasneje pa še z dobrimi servisi rezultat na 12:12 izenačila domača kapetanka Halužan Sagadin. Z dvema odličnima napadoma Bavdaževe so domačinke povedle z 18:15, po uspešnem bloku Halužan Sagadinove pa že z 22:17. S svojo 10 točko na tekmi je niz ter tekmo po uspešnem napadu zaključila Fišerjeva za končnih 25:22 in šesto zaporedno zmago v 1B. DOL za ženske.

Izjava po tekmi:

Ronja Štampar, igralka Formisa: »Na tekmo smo se dobro pripravile, saj smo vedele, da so zelo dobra ekipa. Prikazale smo borbeno igro in takšno igro pričakujem tudi v sredo proti ekipi iz Zreč.«