19 / december 2020
Formis - Logatec

1B. DOL za ženske, 12. krog, Formis - Logatec 3:1 (25:22, 23:25, 25:14, 25:19)
Hoče, VŠD Hoče, brez gledalcev, sodnika: Franc Mesarič (Murska Sobota), Domen Gujtman (Murska Sobota).

Formis: Bavdaž 10, Podjavoršek 2, Stražišar, Škoflek (L), Fišer 14, Zupan (L), Godec 17, Detiček 2, Daks, Grubišić Čabo 16, Babič, Štampar 18, Lukman, Bračič. Trener: Boris Klokočovnik.

Logatec: Marič 4, Ravnik 1, Baretič, Hribljan 1, Pavlič 1, Koželj, Šen 15, Mole (L), Mesar 1, Pleteršek (L) Klavžar 8, Šuštaršič 6, Kadunc 7. Trener: Đurić Saša.

Odbojkarice Formisa so v tekmi 12. kroga v 1B. DOL za ženske na domačem parketu premagale Logatec s 3:1 (22, -23, 14, 19).

Tekmo je s servisom odprla Julija Grubišić Čabo in po treh točkah Štamparjeve so Formiske povedle s 3:0. Po bloku Godčeve so domače igralke povedle s 9:4, pri 13:7 pa je gostujoči trener vzel prvi odmor. Nato smo spremljali dokaj izenačeno igro na obeh straneh, ko so se gostujoče igralke približale na 17:13, je sledil prvi odmor na domači strani. Uspešen napad in nato še odličen servis Godčeve sta pri rezultatu 19:14 prisilila gostujočega trenerja, da je vzel drugi odmor. Ko so se igralke iz Logatca približale na 22:19, je sledila napaka na servisu, kar pa gostujočih igralk ni zmedlo in so nato rezultat znižale celo na 23:22. S tretjim blokom je prvi niz na 25:22 zaključila Ronja Štampar.

Po napakah na domači strani so drugi niz z 0:3 odprle igralke iz Logatca. Sledila je boljša igra domačih igralk in po bloku Bavdaževe so Formiske povedle s 7:3, a Logatčanke se niso predale in so z borbeno igro obrnile rezultat sebi v prid ter povedle z 10:12. Pri 14:16 je domači trener vzel prvi odmor, kar pa poteka igre ni spremenilo, saj so gostujoče igralke povedle s 14:20 in s 16:22. Ko so se Formiske približale na 20:23, je sledil prvi odmor in pri 21:23 še drugi odmor gostujoče ekipe. Po napaki Fišerjeve so imele gostujoče igralke pri rezultatu 21:24 prvo zaključno žogo, vendar so niz dobile s 23:25 po napaki Bavdaževe v napadu.

Tretji niz so bolje odprle Formiske, ki so po uspešnih napadih Fišerjeve in Bavdaževe povedle s 4:2. Pri 9:4 je sledil prvi odmor gostujoče ekipe. Po uspešnem napadu Grubišić Čabotove so Formiske povedle z 11:5, po napaki gostujoče igralke pa celo s 16:9 in sledil je drugi odmor na gostujoči strani. Pri 17:9 se je poškodovala Asja Šen, korektorka gostujoče ekipe, ki je bila do takrat najuspešnejša igralka na tekmi s 15 točkami. Po uspešnem napadu Ronje Štampar in njeni 15 točki so Formiske povedle z 22:13, nato je namesto Fišerjeve v igro vstopila Detičkova. Niz je s svojo 12 točko na tekmi za končnih 25:14 zaključila Godčeva.

Do rezultata 7:6 smo spremljali izenačeno igro, nato pa so Formiske povedle z 10:6. Sledile so točke na gostujoči strani in Logatčanke so rezultat izenačile na 10. točki ter nato celo povedle z 11:13, kar je prisililo domačega trenerja v prvi odmor in zamenjavo, Detičkovo je zamenjala Fišerjeva. Sledila je boljša igra domačih odbojkaric, ki so po nizu osmih zaporednih točk povedle z 19:13. Vendar se Logatčanke niso predale in pri 19:16 je sledil drugi odmor na domači strani. Po uspešnih napadih Grubišić Čabotove, ki je na tekmi dosegla 16 točk, in Fišerjeve so Formiske povedle s 23:18. Po uspešnem napadu Štamparjeve, ki je bila z 18 točkami najuspešnejša igralka na tekmi, so si domače igralke priigrale prvo zaključno žogo, ki so jo tudi izkoristile, za deveto zaporedno zmago v 1B. DOL za ženske.

Izjava po tekmi:

Teja Bavdaž, kapetanka Formisa: »Po moje pristop na današnji tekmi ni bil takšen, kot je bil do sedaj, kar se je poznalo na število napak, ki smo jih naredile. Na koncu je najpomembnejši rezultat in nove tri točke. V sredo nas čaka še težja tekma v Logatcu, kjer bomo morale pokazati še več želje in borbenosti za vsako žogo.«