Črnuče : Merkur Maribor 0:3 (21:25, 17:25, 23:25)

Dvorana Maksa Pečarja Ljubljana, gledalcev: 100, sodnika: Pevc Anton, Tomec Eva

Črnuče: Verdinek (L), Mihelčič, Prevorčnik (L), Vilar 1, Gornik 4, Tepič 1, Rojnik 6, Bošnjak 9, Sešek 14, Oman 3, Jančič, Hodžič Šlejkovec 1, Mejal 2. Trener: Jurij Žavbi.

Merkur Maribor: Adžovič S., Kovačević 13, Pavlovič 3, Bračko 3, Košenina (L), Donik 2, Adžovič A., Planinšič 3, Kržič 9, Ikhbayri 18, Kovačič 3, Gergye. Trener: Sebastijan Škorc.

Črnuče so po dolgem času videle prvo ligaško tekmo domače ekipe. Mladi Črnučani so jo odprli zelo poletno. Med strelce so se takoj vpisali Oman, Rojnik, Bošnjak in Sešek in si ustvarili vodstvo 9:5. Time avt Mariborčanov je pomagal, saj so le-ti igrali bolj zavzeto in preobrnili rezultat na 11:12. Po time avtu trenerja Žavbija sta se ekipi še nekaj časa izmenjevali v vodstvu, vendar je pri 18:15 z odmorom ponovno posegel Škorc. Pri 19:20 je le-ta na servis s klopi poslal Tita Kovačiča, ki je prispeval k zmagi Mariborčanov v prvem nizu (21:25).

Drugi niz se je začel z množico zgrešenih začetnih udarcev na obeh straneh. Zadnje izenačenje je bilo na 7. točki, potem pa so gostje stopili na plin in prišli do vodstva (10:17) po zaslugi slabše obrambe v črnuškem polju. Največ težav jim je povzročal gostujoči korektor Ikhbayri. Pri zaostanku 15:22 je Žavbi poskusil še z menjavo organizatorja igre Mejala z Mihelčičem, kar pa ni prineslo uspeha in favorizirani gostje so brez težav pripeljali niz do konca (17:25).

V tretjem nizu so Črnučani poskusili z blokerjem Tepičem namesto mladega Omana in nekako držali priključek z gosti. Izenačeno je bilo še na dvanajsti točki, vendar so gostje kmalu povedli (14:16). Nekaj upanja za vsaj en osvojen niz so glasni domači navijači v dvorani še imeli pri rezultatu 17:18. V končnici pa so lovili 3 točke mariborske prednosti, a jih niso ujeli (23:25).