04 / december 2021
Merkur Maribor - Črnuče 3:1

Merkur Maribor: Cafuta, Adžović S., Kovačević, Pavlovič 11, Bračko 3, Donik 19, Adžović A., Planinšič 2, Kržič 7, Ikhbayri 9, Kovačič, Gergye 8, Košenina (L), Herman (L). Trener: Sebastijan Škorc
Črnuče: Mihelčič, Prevorčnik, Gornik, 1, Rojnik 2, Bošnjak 22, Oman 8, Slovnik 9, Jančič 7, Hodžič, Mejal 5, Verdinek (L),  Karadža (L). Trener: Jurij Žavbi

V tekmo so boljše vstopili gostje iz Ljubljane, ki so s trdnim blokom in zanesljivo igro povedli s 5:2 in prisilil trenerja, Sebastijana Škorca v prvi odmor. Po njem je Roland Gergye z odličnimi začetnimi udarci domače vrnil v igra, a so kmalu Črnuče spet pobegnile. Ob drugem odmoru Škorca so Ljubljančani vodili z 8:13. Tudi ta odmor ni pomagal, saj so Ljubljančani povsem prevladovali na igrišču ter niz prepričljivo osvojili s 16:25.
Po izgubljenem prvem nizu so domači drugega začeli bolj udarno. Najbolj zaslužen za dobro igro je bil Roland Gergye. Serija njegovih odločnih začetnih udarcev je Merkur Maribor popeljala do vodstva s 6:2 in odmora na zahtevo treenrja gostov, Jurija Žavbija. V nadaljevanju pa je sledila obrnjena zgodba prvega niza, saj so tokrat domači prevladali v vseh elementih igre ter zasluženo osvojili niz s 25:11.
Tudi tretji niz so Mariborčani začeli udarno, kjer so po vsega treh točkah prisilili Jurija Žavbija v odmor. Gostje so nato zaigrali boljše in se varovancem Sebastijana Škorca približali na samo dve točki zaostanka (12:14), kar je bil razlog za zahtevan odmor na željo domačega trenerja. Ljubljančani so nato stik držali do končnice niza. Izkušenejši Mariborčani so ohranili mirne živce ter niz osvojili s 25:21.
Podobno kot v prejšnjih dveh smo tudi v četrtem nizu videli boljši začetek domačih, ki tempa igre niso spuščali. Dobra igra je bila tudi razlog za porabljen drugi odmor Črnučanov pri zaostanku z 11:5. Nadaljevanje niza je bilo spet povsem v znamenju domačih, ki so niz varno pripeljali do konca in ga osvojili s 25:15 ter zmagali s 3:1 v nizih.

Izjava po tekmi:
Uroš Pavlovič, igralec Merkur Maribora: »Današnjo tekmo smo kot vse doslej začeli katastrofalno, potem izboljšali igro in tekmo obrnili v našo korist kar je najbolj pomembno.«