18 / januari 2022
Merkur Maribor - Krka 3:1
Merkur Maribor: Cafuta 1, Adžović S., Kovačević, Pavlovič 4, Bračko 18, Donik 7, Adžović A. 3, Planinšič, Kržič 2, Ikhbayri 20, Kovačič, Gergye 11, Košenina (L), Herman (L). Trener: Sebastijan Škorc
Krka: Hafner, Čopi, Erpič, Travnik 12, Pulko 12, Lavrič 10, Peterlin 22, Hvala, Lindič 5, Renko, Koncilja, Jaklič, Ožbalt (L), Borin (L). Trener: Tomislav Mišin

Uvod v srečanje se je začel z obeh strani dokaj izenačeno saj si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti (3:3). Nadaljevanje niza je postregel z dobro igro gostov, ki so uspešno ustavljali napade domačih ter poravnali izid na 10:10. Pri prednosti za točko in manjšem nesporazumu pri organizaciji napada je prvi po odmoru posegel Sebastijan Škorc (15:16). Po odmoru domačih, ki niso uspeli izboljšati svoje igre in po odličnih obrambah gostov, so povedli s tremi točkami prednosti (19:22). Gostje iz Novega mesta so niz zanesljivo osvojili z 21:25.
V drugi niz so bolje vstopili domači, ki so povedli s 5:3, vendar pa so gostje izid poravnali na deveti točki. Ob prvem vodstvu Krke v drugem nizu (10:11) je Sebastijan Škorc posegel po odmoru. Domačim igra tudi po odmoru ni stekla, ob zaostanku za tri točke (17:14) je domači strateg v igro poslal Adija Adžovića in Rolanda Gergyeja. Napaka na domači klopi, ki je pomenila rdeč karton za zavlačevanje je potek niza spremenilo, saj sta ekipi v končnico niza vstopili poravnani na dvajseti točki. V njej so Mariborčani ohranili mirne živce ter niz osvojili s 25:23.
Tudi v tretji niz so bolje vstopili domači, ki so po zaslugi odličnih začetnih udarcev Rolanda ob prvem odmoru novomeščanov vodili s 8:4.  V nadaljevanju so Merkurjevci zagospodarili na igrišču ter ob drugem odmoru gostov vodili že s 17:12. Igralci Krke so v nadaljevanju vršili pritisk na domačo vrsto, ki pa je zanesljivo zadržala priigrano prednost ter niz osvojila s 25:20.
Mariborčani so niz tako kot prejšnja dva začeli dobro ter imeli pobudo na svoji strani. Ob vodstvu Merkur Maribora s 12:8 je z odmorom reagiral trener Krke. Odmor ni prinesel željenega rezultata, saj so domači nadzirali potek niza. Le tega so zanesljivo pripeljali do konca ter slavili s 25:20 in si priigrali zmago s 3:1 v nizih.

Izjava po tekmi:
Adi Adžović, igralec Merkur Maribora: »Bila je napeta tekma. Tako kot že nič koliko krat smo tekmo spet odprli slabo in posledično izgubili prvi niz. Nato smo začeli igrat, bolje smo zaigrali v vseh elementih igre ter se na koncu veselili zmage.«