26 / mars 2022
FužinarSijMetalRavne - ACH Volley 1:3

ACH Volley: Pernuš 1, Šket 17, Rutar 1, Mašulović 11, Todorović 1, Peruničić, Kovačič (L), Gjorgiev 15, Pokeršnik (L), Videčnik 7, Kök 19, trener: Mladen Kašić, pomočnik Rok Satler
Fužinar Sij Metal Ravne: Golob (L), Knuplež (L), Lednik, Fink 7, Ranc D. 8, Pušnik 3, Mori 16, Ranc V. 3, Makaš 11, Levar, Hribernik, Vučetić 1, Kasnik 1, trener: Bogdan Veličković, pomočnik Mitja Jež

Tekma na Ravnah se je pričela po notah gostov, ki povedli v začetku niza s 3:8, prednost povišali na 8:16 in jo ohranili do konca niza, ki so ga osvojili s 15:25.
Tudi v drugem nizu so vajeti igre držali gostje, ki so vodili skozi celoten niz, končali pa so ga s 16:25. Po vodstvu z 0:2 se domači odbojkarji niso predajali, kljub začetnemu vodstvu ACH-ja so se borili za vsako točko. Po vodstvu gostov z 12:16 pa so sledile minute domačih odbojkarjev. Na krilih polne dvorane glasnih navijačev so dvignili raven igre in odlično zaključevali napade, z delnim izidom 9:3 so v končnico vstopili z minimalno prednostjo, slednjo pa so do konca še povečali in zasluženo osvojili niz z 25:21.
Po dobljenem nizu so gostje spet odigrali na visokem nivoju, domači pa niso uspeli držati koraka z ekipo ACH Volleyja, zato je zadnji niz s 16:25 zasluženo šel v roke gostom, ki so tako dobili tekmo z 1:3 in se uvrstili v polfinale državnega prvenstva.