09 / mars 2022
Formis - Luka Koper 3:1

Hoče, VŠD Hoče, gledalcev: 300, sodnika: Bernard Valentar (Prevalje), Nina Juraja (Prevalje)

Formis: Škoflek (L), Šteharnik 6, Zupan (L), Godec 16, Natek, Grubišič Čabo 14, Milošič 18, Divjak, Halužan Sagadin 5, Fišer N. 1, Bračič, Fišer T., Krajnc 13. Trener: Miloš Milić
Luka Koper: Ćopić 3, Đukić 15, Kovačič 2, Debernardi (L), Suljič, Trobec 2, Lovšin 12, Dakič, Uršič 5, Hutinski 12, Širol, Simčić (L), Šiljić, Kavčič. Trener: Marko Kalc

Začetek tekme je pripadel Formiskam, ki so povedle s 4:0, a Koprčanke so se takoj približale na 4:3, na 5. točki pa smo videli prvo izenačenje. Po napakah Formisk so gostje povedle s 5:8 in sledil je prvi odmor na domači strani. Po uspešnem napadu Godčeve so se Formiske približale na točko zaostanka, po neubranljivem servisu Đukićeve pa so Koprčanke povedle z 10:13. Sledil je niz točk Formisk in izenačenje na 13. točki, po uspešnem napadu Milošičeve pa vodstvo s 14:13. Do 17. točke smo spremljali izenačeno nadaljevanje, nato pa so Koprčanke povedle s 17:20 in namesto Milošičeve je v igro vstopila Fišer Nika. Pri 18:22 smo videli drugi odmor domačega trenerja. Po neubranljivem servisu Fišerjeve in uspešnem napadu Krajnčeve smo pri 21:22 videli prvi odmor na strani Koprčank. Po napaki na servisu domače igralke in uspešnem napadu gostujoče podajalke, je nato z blokom prvi niz zaključila Sara Hutinski za 21:25 za Koper.
Drugi niz so Formiske odprle s 5:1 in gostujoči trener je vzel prvi odmor. Po 7:1 so se gostje približale na 7:4. Po bloku Šteharnikove in neubranljivem servisu Krajnčeve so Formiske povedle z 12:6, a Koprčanke so se približale na 13:10. Pri 16:10 je sledil drugi odmor na strani Koprčank. Po napaki gostujoče igralke so Formiske povedle z 20:13, po nizu treh točk za Koprčanke, pa je domači trener vzel prvi odmor. Formiske so držale prednost treh točk, prvo zaključno žogo pa je priigrala Grubišič Čabotova. Z blokom je niz zaključila Šteharnikova za 25:20 za Formis.
Po bloku Šteharnikove in uspešnem napadu Grubišič Čabotove so Formiske tretji niz odprle s 5:2 in gostujoči trener je vzel prvi odmor. Po neubranljivem servisu domače kapetanke Halužan Sagadinove so Formiske povedle s 7:2, po uspešnem napadu Godčeve pa z 9:3. Sledile so napake Koprčank in vodstvo domačih igralk s 13:3 ter drugi odmor na gostujoči strani. Formiske so držale visoko prednost desetih točk do 20:10, sledile so tri točke Koprčank in prvi odmor na domači strani. Koprčanke so se nato približale na 21:16, po uspešnem napadu Milošičeve in nato še Krajnčeve so se Formiske spet odlepile na 23:16. Niz je z uspešnim napadom zaključila Žana Godec za vodstvo Formisk z 2:1 v nizih.
Z blokom je četrti niz odprla Godčeva, nadaljevala z uspešnima servisoma Milošičeva in po napadu Krajnčeve za 5:0 je gostujoči trener vzel prvi odmor. Po uspešnih servisih Đukićeve so se Koprčanke približale na 6:5, na 7. točki pa smo videli izenačenje. Po izenačenem nadaljevanju so Formiske povedle s 14:10 in sledil je drugi odmor na strani Koprčank. Formiske so držale prednost treh, štirih točk do 18:14, nato so se Koprčanke približale na 18:16, a po bloku Milošičeve so Formiske spet vodile z 20:16. Sledile so napake na domači strani in Koprčanke so se približale na 20:19 in sledil je prvi odmor na domači strani, po katerem smo videli izenačenje na 20. točki. Pri 21:20 je za servis v igro vstopila Nika Fišer. Po dveh uspešnih napadih Godčeve so Formiske povedle s 23:20. Tekmo je zaključila Ana Mojca Krajnc za prvo zmago s 3:1 v nizih. V soboto sledi v Kopru druga tekma.