16 / april 2022
GEN-I Volley - SIP Šempeter 3:0

Novogoričanke so tekmo otvorile bolje in že takoj na začetku povedle z rezultatom 2:0. Prvo točko za gostje je dosegla Črnila (2:1). Kasneje je bil rezultat izenačen na tretji točki. Domačinke so v nadaljevanju povedle za tri točke, rezultat je bil 6:3. Domačinke so nato vodile že za štiri (10:6). Pri rezultatu 10:8 je bil čas za odmor. Pri rezultatu 12:8 za Novogoričanke je bil ponovno čas za odmor. Novogoričanke so z dobro igro narekovale tempo igre in povedle za pet (16:11). Sledil je uspešen napad Sekulićeve za 17. točko (17:12). Pri rezultatu 18:12 je bil ponovno čas za odmor. Novogoričanke so korakale proti osvojenemu prvemu nizu, vodile so že za sedem (21:14). Sledil je odličen servis Rituperjeve za 23. točko (23:16) in Selene Leban za 24. točko (24:17). Novogoričanke so dobile prvi niz z rezultatom 25:17.
Tudi drugi niz so domače otvorile uspešnejše, povedle so z 2:0. Kasneje so vodile z rezultatom 3:1. Polona Marušič je dosegla šesto točko domačink (6:3). Sledil je predolg napad gostij in rezultat je bil 7:3. Sledila je še ena napaka gostij za 8:4. Novogoričanke so v nadaljevanju vodile že za šest (10:4). Čas je bil za odmor. Dva odlična napada gostij in rezultat so približale na 11:7. Čas je bil za odmor na zahtevo domače trenerke. Polona Marušič je dosegla 12. točko Novogoričank (12:7). Sledil je odličen blok Soudabeh za 16:9, ki je privedel do novega odmora. Domačinke so v nadaljevanju vodile z rezultatom 17:9. Po zgrešenem napadu Šempetra je bil rezultat že 19:9. Bagherpourjeva je dosegla 20. točko (20:10). Sekulićeva je bila nato nekoliko predolga v napadu (21:16). 23. točko je priigrala Polona Marušič, Novogoričanke so dobile tudi drugi niz z rezultatom 25:17, mko je bila Rituperjeva uspešna v bloku.
Na začetku tretjega niza so bile nekoliko uspešnejše gostje, ki so povedle z rezultatom 3:4, toda domačinke so nato kmalu izenačile (4:4) in kasneje tudi povedle (5:4). Polona Marušič je bila znova uspešna v napadu (7:4). Sledil je čas za odmor na zahtevo gostujočega trenerja. Sekulićeva je dosegla 10. točko (10:4). Napaka Bagherpourjeve je sprožil odmor na zahtevo domače trenerke. Polona Marušič je zatem dosegla 11. točko (11:6). Novogoričanke so igrale suvereno in brez večjih napak. Selena Leban je priigrala 15. točko (15:9). Sekulićeva pa kasneje še 17. točko (17:10). Sledil je čas za ponovni odmor. Novogoričanke so vodile že za deset (21:11), ko se je tudi tretji niz bližal koncu. Polona Marušič je nato priigrala 23. točko (23:12). Novogoričanke so dobile še tretji niz, tokrat z rezultatom 25:13. Tretje mesto in bronasto medaljo so osvojile domačinke!

Izjava po tekmi:

Polona Marušič, igralka GEN-I Volleyja: »Mnenja glede tekme so bila nekoliko drugačna, kajti pričakovali smo težjo tekmo. Danes smo odigrale vrhunsko, brez večjih težav, toda še vedno ostaja prostor za izboljšave. Zelo smo vesele, da nam je po težki sezoni uspelo osvojiti končno tretje mesto. Smo zelo optimistične glede nove sezone, želimo si še korak višje.«