23 / oktober 2021
Formis - Braslovče

1B. DOL za ženske, 5. krog, Formis : Braslovče 3:0 (25:14, 25:19, 25:21)
Hoče, VŠD Hoče, 150 gledalcev, sodnika: Stropnik Klemen (Podgorje), Strmčnik Ervin (Velenje)

Formis: Stražišar, Škoflek (L), Šteharnik 5, Fišer N., Zupan (L), Godec 12, Natek, Grubišič Čabo 12, Milošič 17, Divjak, Fišer T., Bračič, Čičić 3, Krajnc 8. Trener: Miloš Milić

Braslovče: Bednjanič 10, Šketa Rozman 6, Zbičajnik 2, Kodrun 3, Šalej, Jelen (L), Posedel 8, Marolt 4, Oštir 3, Kalar, Križnik 2. Trener: Zbičajnik Zvone

Tekmo še dveh neporaženih ekip je z uspešnim napadom odprla Julija Grubišič Čabo. Prve so za dve točki pri rezultatu 5:3 povedle Formiske, pri 8:4 pa je sledil prvi odmor na gostujoči strani. Sledilo je znižanje prednosti na 8:6, vendar je Formis po neubranljivem servisu Godčeve spet povedel za štiri točke. Pri rezultatu 16:9 je s tremi uspešnimi napadi prednost povišala Milošičeva, po neubranljivem servisu Grubišič Čabotove, pa so Formiske prvič povedle za osem točk. Gostje so nadaljevale z uspešnimi napadi, Ana Mojca Krajnc pa je priigrala še zadnji dve točki za prvi niz.

Po uspešnem napadu Godčeve in dveh blokih Grubišič Čabotove je Formis drugi niz odprl s 3:0. Po bloku Milošičeve in uspešnem napadu Godčeve je pri rezultatu 7:2 gostujoči trener vzel prvi odmor. Sledilo je znižanje na 7:4, a po neubranljivem servisu Šteharnikove so domače igralke spet vodile za pet točk. Braslovčanke se niso predale. Po uspešnih servisih Križnikove so se približale na 9:8 in sledil je prvi odmor na domači strani. Braslovčanke so na 10. točki ujele domačinke, vendar je Formis povedel s 15:10. Ko so se Braslovčanke približale na točko zaostanka, je ponovno sledil uspešent niz Formisk (20:16). Drugi niz je z uspešnim napadom zaključila Godčeva za končnih 25:19.

Tretji niz so Formiske odprle s 5:2, vendar je kmalu sledil niz Braslovčank za vodstvo s 6:5. Sledilo je izenačeno nadaljevanje, po bloku Krajnčeve in neubranljivem servisu Šteharnikove so prve za dve točki povedle Formiske, po napaki gostujoče igralke pa je pri rezultatu 15:12 sledil prvi odmor na strani Braslovčank. Po vodstvu Formisk z 18:14 so se Braslovčanke približale na 18:17, pri 19. točki pa so ujele domačo ekipo. Po štirih zaporednih točkah so Formiske povedle s 23:19. Prvo zaključno žogo za zmago je priigrala Milošičeva, tekma pa se je zaključila z napako gostujoče igralke na servisu. Tako so se Formiske veselile pete zaporedne zmage. Ostajajo tudi edina neporažena ekipa v 1B. DOL za ženske.

Izjava Julije Grubišič Čabo: »Danes smo odigrale tekmo proti odlični ekipi iz Braslovč. V prvi set smo stopile precej suvereno, kar se je poznalo na rezultatu, v drugem setu pa so se nam nasprotnice nekoliko bolj približale, a se je set končal nam v prid. Kljub manjšemu padcu koncentracije v zadnjem setu, smo na koncu zasluženo slavile s 3:0 in tako k seštevku prištele nove tri točke.«