13 / november 2021
Formis - Vital Ljubljana 2:3

1B. DOL za ženske, 8. krog, Formis : Vital Ljubljana 2:3 (25:18, 25:14, 18:25, 20:25, 6:15)
Hoče, VŠD Hoče, 100 gledalcev, sodnika: Smiljan Goznik (Čreta), Tomaž Melavc (Šempeter)

Formis: Stražišar 4, Škoflek (L), Šteharnik, Zupan (L), Godec 10, Natek 1, Grubišič Čabo 15, Milošič 18, Divjak, Fišer N. 2, Bračič, Fišer T., Čičić 7, Krajnc 13. Trener: Miloš Milić
Vital Ljubljana: Grabec 2, Poznajelšek 9, Verk 3, Hotič (L), Šinkovec, Klavžar 14, Bulc 16, Gorjup 5, Kenda 2, Jarc, Babnik Jeglič 1, Debelak 1, Svetina 14. Trener: Živa Cof

Ekipa iz Ljubljane je odprla tekmo s 3:0, po neubranljivem servisu Čičićove je bil rezultat na 4. točki izenačen in po uspešnem napadu Grubišič Čabotove so Formiske prvič povedle. Pri vodstvu z 9:6 za Formis je sledil prvi odmor na strani gostujoče ekipe. Po bloku Milošičeve so Formiske prvič povedle za pet točk, nato celo za sedem točk, a Vitalovke so se približale na 14:11. Po točki Čičićove je pri 17:13 sledil drugi odmor na strani Vitalovk, ki pa Formisk ni zmedel, saj so povedle z 19:13. Žana Godec je priigrala prvo zaključno žogo za prvi niz, ki so ga Formiske po napaki gostujoče igralke dobile s 25:18.
Tudi drugi niz so odlično odprle gostujoče igralke, saj so povedle s 4:0, a so jih Formiske na 5. točki že ujele. Pri vodstvu s 6:5 pa smo videli prvi polminutni odmor s strani gostujoče trenerke. Pri rezultatu 10:5 pa še drugega. Formiske niso popuščale in so povedle s 14:6 ter nato celo s 16:7. Pri 17:9 smo videli dvojno menjavo na strani domačih igralk, saj sta v igro vstopili Divjakova in Fišerjeva. Ko so se Vitalovke približale na 17:13 je sledil prvi odmor na domači klopi. Po dveh neubranljivih servisih Krajnčeve so Formiske imele prvo zaključno žogo, ki so jo takoj izkoristile in niz dobile s 25:14.
Na začetku tretjega niza smo spremljali izenačeno igro, prve so za tri točke povedle gostujoče igralke, po neubranljivem servisu Verkove in napaki Formisk je pri rezultatu 9:4 sledil prvi odmor na domači strani. Po neubranljivem servisu Milošičeve so se Formiske približale na tri točke in gostujoča trenerka je vzela prvi odmor, ki je spet prebudil gostujoče igralke, saj so povedle s 16:10. Pri 18:12 pa smo videli drugi odmor na domači strani, pri 18:14 pa še drugi odmor na gostujoči strani. Ko so gostujoče igralke povedle s 21:15 je namesto Grubišič Čabotove v igro vstopila Bračičeva. Vitalovke so nadaljevale z zanesljivo igro in niz zasluženo dobile s 25:18.
Četrti niz je z neubranljivim servisom odprla Godčeva, a sledila je boljša igra gostujočih igralk, ki so povedle s 5:3. Vitalovke niso popuščale in pri vodstvu s 11:6 prisile domačega trenerja v prvi polminutni domor. Po bloku Krajnčeve so se Formiske približale na 12:9. Pri 16:13 je v igro vstopila Fišerjeva namesto Milošičeve, kar pa poteka igre ni spremenilo, saj smo pri 18:13 videli drugi odmor na domači strani. Vitalovke se niso ustavljale in so povedle s 22:15, ko so se Formiske približale na 23:19 je gostujoča trenerka vzela prvi odmor. Po napaki Fišerjeve je četrti niz pripadel Vitalovkam s 25:20.
Odločilni niz so s 3:0 odprle gostujoče igralke. Po neubranljivem servisu Bulčeve so povedle s 5:1 in sledil je prvi odmor domačega trenerja, ki pa ni spremenil poteka igre. Menjava strani je bila pri rezultatu 8:1 za Vital. Gostujoče igralke so niz zanesljivo pripeljale do končnih 15:6 in končne zmage.