04 / december 2021
Formis - Calcit Volley II 3:1

1B. DOL za ženske, 11. krog, Formis - Calcit Volley II 3:1 (26:24, 25:13, 25:27, 29:27)
Hoče, VŠD Hoče, 100 gledalcev, sodnika: Robert Gruškovnjak (Beltinci), Ervin Strmčnik (Velenje)

Formis: Stražišar 9, Škoflek (L), Šteharnik 1, Zupan (L), Godec 19, Natek 9, Milošič 20, Divjak, Halužan Sagadin, Fišer N. 1, Bračič, Fišer T., Čičić 7, Krajnc 8. Trener: Miloš Milić
Calcit Volley II: Sitar N., Topič 6, Stupar, Lužovec 23, Štern, Ifko, Vukojević 7, Vavpetič, Herič 12, Žvegla 4, Sitar S. 9, Gojak T, Gojak A., Kraševec 5. Trener: Tjaša Gadža

Pri Formiskah je tokrat zaradi bolezni manjkala Julija Grubišič Čabo, na klopi pa je začela Nika Milošič, saj zaradi odsotnosti še ni bila povsem pripravljena.
Calcitovke so tekmo odprle z 0:4, z blokom je na 2:4 znižala Stražišarjeva, a gostje so nato povedle z 2:7. Po neubranljivem servisu Čičićove so se Formiske približale na 5:7. Pri 5:10 je namesto Nike Fišer v igro vstopila Milošičeva, pri 5:12 pa je sledil prvi odmor na domači strani, ki je prebudil domače igralke. Pri 10:13 je sledil odmor na gostujoči strani. Sledile so napake na sprejemu na strani Formisk in Calcitovke so povedle z 11:17. Formiske so se uspele približati na dve točki zaostanka (17:19), a nato so gostje spet pobegnile na 17:22. Pri 20:22 je sledil drugi odmor na gostujoči strani, po dveh neubranljivih servisih Krajnčeve pa so domače uspele izenačile na 23. točki. Gledali smo napet zaključek prvega niza, ki ga je z napadom zaključila Taja Natek za končnih 26:24 za Formis.
Drugi niz so domače igralke začele z vodstvom 6:2 in sledil je prvi odmor na strani Calcitovk. Prednost štirih točk so Formiske držale vse do 14:10, po uspešnih napadih Milošičeve in Natekove ter dveh blokih in dveh neubranljivih servisih Čičićove pa so povedle z 20:10 in niz mirno pripeljale do končnih 25:13.
Po neubranljivem servisu Krajnčeve in napadu Čičićove so Formiske tretji niz odprle s 4:0. Po bloku Milošičeve je na semaforju kazalo že 10:2, a Calcitovke se niso predale in pri 12:8 je sledil odmor na domači strani. Pri 12:11 je v igro vstopila Halužan Sagadinova, pri 12:12 pa še Tina Fišer. Pri 15:16 so Calcitovke prvič povedle in spremljali smo igro »točka za točko« do konca niza. Med tem sta se v igro vrnili Čičićova in Krajnčeva. Prvo zaključno žogo za niz so imele Calcitovke, ki pa jo je izničila Godčeva. Na koncu je niz pripadel Calcitovkam s 27:25.
Četrti niz so Formiske odprle s 5:1, pri 8:3 pa prvič povedle za pet točk, a sledil je niz točk Calcitovk in pri 8:7 prvi in pri 9:12 drugi odmor na domači strani, ki pa nista spremenila poteka igre, saj so Calcitovke povedle z 10:17. Sledil je niz točk domače ekipe in pri 15:17 je vzela odmor gostujoča trenerka, ki je spet prebudil Calcitovke. Po vodstvu s 20:24, so se Formiske približale na 23:24 in sledil je drugi odmor na gostujoči strani. Na 24. točki je bil izid poravnan in videli smo napeto končnico, ki je po bloku Stražišarjeve pripadla Formiskam z 29:27 za končno zmago s 3:1 v nizih.