18 / december 2021
Formis - Turbina 3:0

1.B DOL za ženske, 13. krog, Formis - Turbina 3:0 (25:14, 25:17, 25:13)
Hoče, VŠD Hoče, 100 gledalcev, sodnika: Špela Bezjak (Maribor), Amir Suljkanović (Maribor)

Formis: Stražišar, Škoflek (L), Šteharnik 9, Zupan (L), Godec 15, Natek 12, Grubišič Čabo, Milošič 12, Halužan Sagadin, Fišer N. 2, Bračič, Fišer T., Čičić 4, Krajnc 7. Trener: Miloš Milić
Turbina: Žigart Ž. 6, Ristič 1, Cussigh 5, Miklavec G. 1, Maučnik, Majcen (L), Halič, Žigart J. 5, Miklavec K. 4. Trener: Danilo Maučnik

Z zanesljivo igro so se Formiske oddolžile ekipi Turbine za poraz v Rušah, ko so zapravile vodstvo z 2:0 v nizih. Namesto poškodovane Julije Grubišič Čabo je tekmo začela Taja Natek, ki je priložnost odlično izkoristila, saj je bila na koncu najuspešnejša serverka s petimi neubranljivimi servisi.

Tekmo so Formiske odlično odprle in pri 6:1 je že sledil prvi odmor na gostujoči strani, ki pa ni spremenil poteka igre in po servisih Čičićove so Formiske vodile že s 13:3. Prvi niz so mirno pripeljale do končnih 25:14.
Glede na igro v prvem nizu se je drugi niz začel presenetljivo z vodstvom Turbine z 1:7, kar je prisililo domačega trenerja v prvi odmor, ki je pozitivno vplival na domače igralke. Po odličnih servisih Natkove in zanesljivi igri v polju so Formiske naredile preobrat in povedle z 9:8, vmes je vzel prvi odmor že tudi gostujoči trener. V nadaljevanju niza smo spremljali dokaj izenačeno igro do 20:17, nato pa je Nika Milošič servirala do konca niza, za končnih 25:17.
Tretji niz so igralke iz Selnice ob Dravi odprle z 0:3, kar je prebudilo Formiske in pri vodstvu z 11:6 je sledil prvi odmor na strani Turbine, ki pa ni spremenil poteka tekme in pri 16:7 je gostujoči trener vzel še drugi odmor. Tekmo so Formiske zanesljivo pripeljale do končne zmage s 3:0 v nizih.

Izjava po tekmi:

Tinkara Šteharnik, igralka Formisa: »S puncami smo se danes spet vrnile kot ekipa kakršna moramo biti. Punce in oba trenerja sta bila zelo zadovoljna in me tudi. Na igrišču je bil spet pravi timski duh, danes smo s puncami bile ekipa, vse za eno, ena za vse.«