1B. DOL ženske

16 / februari 2022
Formis - Braslovče 3:1

1.B DOL za ženske, 21. krog, Formis - Braslovče 3:1 (23:25, 25:19, 25:17, 25:20)
Hoče, VŠD Hoče, gledalcev: 200, sodnika: Gruškovnjak Robert (Beltinci), Mesarič Franc (Murska Sobota)

Formis: Škoflek (L), Šteharnik 6, Zupan (L), Godec 12, Natek, Grubišič Čabo 21, Milošič 24, Divjak, Halužan Sagadin 3, Fišer N., Bračič, Fišer T., Krajnc 10. Trener: Miloš Milić
Braslovče: Bednjanič 15, Šketa Rozman 7, Zbičajnik 1, Kodrun 9, Šalej, Jelen (L), Posedel 12, Marolt (L)1, Oštir 4, Kalar, Križnik 4. Trener: Zbičajnik Zvone

Začetek tekme je prinesel izenačeno igro z obeh strani, prve so za dve točki povedle domače igralke, pri 11:6 pa smo videli prvi odmor na gostujoči strani. Po dveh uspešnih napadih Milošičeve so Formiske držale prednost petih točk, nato pa so se Braslovčanke približale na 14:11. Formiske so spet povedle za pet točk, a nato je pri 17:16 sledil prvi odmor na domači strani. Po uspešnem napadu Grubič Čabotove in bloku Šteharnikove so domače igralke povedle z 20:17, pri 21. točki pa je sledilo izenačenje. Uspešen napad in neubranljivi servis Milošičeve za novo vodstvo z 23:21 je prisililo gostujočega trenerja v drugi odmor. Sledilo je izenačenje na 23. točki in nato vodstvo Braslovčank s 23:24 ter drugi odmor na domači strani. Prvi niz je s 23:25 pripadel ekipi iz Braslovč.
Drugi niz so gostujoče igralke odprle s 5:1 in sledil je prvi odmor domačega trenerja, ki je prebudil Formiske in na 6. točki smo videli izenačenje. Pri 6:8 za Braslovčanke je domači trener vzel že drugi odmor. Po bloku Šteharnikove in neubranljivem servisu Krajnčeve so Formiske povedle z 9:8 in videli smo prvi odmor na strani Braslovč. Sledilo je izenačeno nadaljevanje do vodstva Formisk s 15:13, ki so prednost dveh točk držale do izenačenja na 17. točki. Po uspešnem napadu Grubišič Čabotove so Formiske povedle z 20:18 in gostujoči trener je vzel drugi odmor. Dva bloka Šteharnikove sta prinesla vodstvo s 23:19, niz pa je z napadom zaključila Godčeva za končnih 25:19.
Bolje so tretji niz odprle gostujoče igralke, ki so do vodstva Formisk s 6:5 skozi vodile za dve točki. A vodstvo je bilo kratkotrajno, saj so nato Braslovčanke povedle s 7:10 in namesto Godčeve je v igro vstopila Bračičeva. Po bloku Milošičeve in napaki gostujoče igralke v napadu je sledilo izenačenje na 10. točki in prvi odmor na strani Braslovč. Pri 10:12 se je poškodovala Bračičeva in v igro se je vrnila Godčeva. Po blokih Grubišič Čabotove in Krajnčeve smo videli izenačenje na 15. točki in nato vodstvo Formisk s 17:15 ter drugi odmor gostujočega trenerja. Po servisih Godčeve je prednost narasla na 19:15. Pri 23:16 smo videli najvišje vodstvo v tretjem nizu, ki so ga Formiske mirno pripeljale do končnih 25:17.
Četrti niz je z neubranljivim servisom odprla Grubišič Čabotova. Po napadu domače kapetanke Halužan Sagadinove za izenačenje na 5. točki so nato Braslovčanke povedle s 5:8. Sledila je boljša igra domače ekipe in pri vodstvu z 9:8 je gostujoči trener vzel prvi odmor. Pri 12:11 so spet povedle Braslovčanke in nato smo spremljali igro, kjer sta se ekipi izmenjavali v vodstvu. Prve so se malo odlepile domače igralke pri vodstvu z 19:15 po bloku Halužan Sagadinove in sledil je drugi odmor na gostujoči strani. Po neubranljivem servisu Grubišič Čabotove so Formiske povedle z 21:16. Nika Milošič je priigrala prvo zaključno žogo pri 24:19, tekmo pa je z uspešnim napadom tudi zaključila za končnih 25:20 in zmago s 3:1 v nizih ter potrditev prvega mesta v 1. B DOL za ženske v sezoni 2021/2022.