OK Turbina - OK Mozirje 1:3

Sodnika: Hribar Gašper, Adrovič Iso

Turbina: Štelcer E. (1), Štelcer N. (2), Žigart Ž.(6), Ristič (C8), Cussigh (9), Maučnik (13), Miklavec G. (L15),Majcen (L16), Halič (17), Žigart J. (18)., Miklavec K. (19) Trener: Maučnik Danilo
Mozirje:  Ščuka A. (1), Debelak (L2), Ščuka A. (3), Pogorevc (4), Steblovni (5), Zaluberšek (7), Pikl (8), Podgornik (10), Kamenik (11), Dvornik (12), Kontrec (L13), Venek (14), Skok (15), Prestor (16). Trener: Marovt Martin

V četrtek, 17.02.2022 so v 21. krogu 1. B DOL ženske odigrale tekmo ekipi Turbina in Mozirje. Zmagale so odbojkarice iz Mozirja z rezultatom 1:3 (19:25, 17:25, 26:24, 18:25).

Prvi niz so bolje pričele gostje iz Mozirja. Po sicer borbeni igri, so gostje povedle s 3:8. Trener domačink je tako hitro vzel odmor. Točka Žane Žigart takoj po odmoru je sicer znižala zaostanek na 4:8, kasneje na 6:9. Gostje so prednost ohranjale skozi celoten prvi niz. Domačinke so prednost gostij vztrajno lovile, zmanjšale razliko na 17:20, a so nato gostje v končnici niza zaigrale bolj zbrano in tako dobile prvi niz z asom Tine Pikl.
Drugi niz so bolje pričele domačinke, ki so povedle s 4:1. Gostje jim te prednosti niso dopustile in hitro izenačile. Z uspešnim blokom Kamenikove so gostje prišle v prednost, ki so jo povečale na 6:16. Domačinke so poskušale najti svoj ritem, a jim to v drugem nizu nikakor ni uspelo. Z uspešnim blokom Maučnikove so dobile priložnost, da pri rezultatu 14:20 še ulovijo nasprotnice. Gostje so zaigrale zbrano, z malo storjenimi napakami, nato še z dvema asoma Piklove pobegnile kar na 14:24. Drugi niz se je prav tako zaključil v prid Mozirja, ki so ga dobile s 17:25.
Tretji niz je bil od začetka napet in izenačen. Nobena ekipa ni drugi dovolila, da bi si nabrala preveliko prednost. Domačinke so z asom Žane Žigart povedle s 7:5, a prednost ni trajala dolgo. S točko Kamenikove sta bili ekipi ponovo poravnan pri 8:8. Gostje so z zbrano igro prišle do prednosti z 11:13. Po odmoru domače ekipe se je prednost še povečala (12:15). Domačinke so v tem delu zaigrale bolj zbrano, rezultat s točko Maučnikove izenačile na 15:15, nato še na 17:17. Z asom Kamenikove so nato gostje povedle s 17:19, nato z dvema zaporednima asoma Pogorevčeve že kar na 18:22. Domačinke so v nadaljevanju pokazale zelo borbeno igro, pri zaostanku štirih točk v končnici niza rezultat najprej z blokom Miklavec Kiare približale na 22:23, nato s točko Žigart Janje izenačile na 23:23. Končnica je bila pestra, gostje se niso pustile. Pri 24:24 so tokrat domačinke zaigrale zbrano, zagnano, in niz dobile z rezultatom 26:24.
Tudi četrti niz se je začel izredno izenačeno. Domačinke so po dobljenem nizu spet dobile zagon, da tekmo obrnejo v svojo korist. Gostje so prvič povedle s tremi točkami razlike pri 7:10, a so jih domačinke hitro ulovile in rezultat izenačile na 10:10. Igra je bila napeta in izenačena tudi v nadaljevanju. Pri 14:14 so gostje z dobro igro uspele rezultatsko prednost povečat na 14:18. S tremi zaporednimi točkami Žane Žigart so domačinke rezultat izenačile na 18:18. Gostje so pri izenačenju zaigrale zbrano, motivirano, in domačinkam niso več dopustile, da bi se jim približale. Četrti niz je z blokom zaključila Kamenikova, ki so ga gostje dobile s 17:25 in tekmo zmagale s končnim rezultatom 1:3 v nizih.