17 / april 2024
GEN-I Volley – SIP Šempeter 1:3

Prvo tekmo za tretje mesto so dobile Šempetranke
Prvi niz se je začel precej izenačeno, domače pa so nato povedle s 7:5. Videli smo izjemno borbenost na obeh straneh, šesto točko je gostjam priigrala Kogelnikova (7:6). Za izenačenje je v nadaljevanju poskrbela Frelihova, ki je storila napako na mreži. Domači trener je takrat zahteval odmor. Gostje so poskrbele za preobrat in povedle z 8:11. V nadaljevanju so vodile tudi že z 9:14. Novogoričanke nekako niso uspele uloviti priključka, za 17. in 18. točko Šempetrank je poskrbela Bulčeva (11:18). Ko je rezultat kazal 13:18, je odmor zahteval gostujoči trener, Novogoričanke pa so se v nadaljevanju uspele nekoliko približati (17:20). Pri rezultatu 20:23 je odmor znova zahteval gostujoči trener, na koncu so Šempetranke tudi dobile prvi niz, rezultat pa je bil 20:25.
Tudi v drugem nizu so precej bolje začele gostje, ki so že na začetku povedle z 2:7. V takšnem ritmu so tudi nadaljevale, saj so vodile že s 5:13. Takrat je domači trener zahteval odmor. Za 6. točko Novogoričank je bila nato uspešna Korenova (6:13), za 7. pa Frelihova (7:13). Šempetranke so uspešno ohranjale prednost in vodile z 11:18 in tudi s 13:19. Za 14. točko domačink je bila uspešna Mohoričeva (14:19), Zdovc Sporer je naredila napako za 20. gostij (14:20). Šempetranke so nadaljevale z boljšo igro in dobile tudi drugi niz z rezultatom 18:25.
V tretjem nizu so udarneje začele domače igralke in povedle s 3:1. Gostje se tudi tokrat niso dale in kmalu preobrnile rezultat in povedle s 3:5. Domačinke so preko Žigonove in Godčeve uspele izenačiti. Izenačeno je bilo nato tudi na 6. in 7. točki. Novogoričanke so v nadaljevanju dobro delovale na mreži in znova povedle z 9:7 in nato z 10:7. Razliko je naredila predvsem Zdovc Sporerjeva. Gostje so nato zopet uspele preobrniti rezultat na 10:11 in takrat je domači trener zahteval odmor. Dobra poteza domačega trenerja, saj so Novogoričanke nato znova povedle s 14:11. Vodile so tudi z 19:16. Za 21. točko Novogoričank je bila uspešna Frelihova (21:18).
V četrtem nizu je bila napetost že na vrhuncu, vse skupaj pa se je znova začelo precej izenačeno (4:4). Izenačeno je bilo tudi na 6. točki. Ko so gostje povedle s 6:8, je domači trener zahteval odmor, Novogoričanke pa so v nadaljevanju izenačile in kasneje tudi povedle (13:11). Šempetranke so izenačile na 13. točki, nato pa so domačinke znova pobegnile (15:13). Gostje so v nadaljevanju pripravile preobrat in rezultat je bil 15:16. Domačinke se niso dale in na igrišču se je odvijal pravi boj (16:16). Zdovc Sporerjeva je bila uspešna za 16. in 17. točko domačink (17:16). Gostje so nato povedle z 19:22 in na koncu dobile tudi četrti niz z rezultatom 20:25.

Izjava po tekmi
Pia Blažič: »Šempeter je pokazal boljšo, bolj konstantno in potrpežljivo igro, vseeno se mi zdi, da je bila tudi na naši strani dobra in borbena igra, žal pa so nam malenkosti preprečile, da bi tekmo pripeljale v svojo korist. V ponedeljek se že veselimo nove priložnosti, da popravimo svoje napake in pokažemo še kaj več. Nimamo česa izgubiti!«