1B. DOL moški / 4

15 / mars 2023
SIP Šempeter - Špan Brezovica 3:0

Dvorana ŠD Šempeter, gledalcev 60, sodnika: Tomec (Novo Mesto) in Kodelič (Šentjernej).

Tekmo so bolje začeli Šempetran, ki so po napaki Kirbiša v napadu in bloku Hircija povedli s 5:3. Gostujoči trener je po zaključenem napadu Planinška (9:5) vzel prvi odmor. Po zaključenem napadu Markoviča je bil rezultat 13:8. Gostujoči trener je po bloku Markoviča 17:11 vzel še drugi odmor. Gostje so se približali po uspešnem napadu Filliputija na 19:14. Po uspešnem napadu Kirbiša in asu Pucelja je bil rezultat 21:18. Domači trener je po zaključenem napadu Renka (23:21) vzel prvi odmor. Prva zaključna žoga za niz je za Šempetrane pripadla po zaključenem napadu Markoviča (24:21). Gostje so znižali zaostanek po uspešnem napadu Renka in napaki v napadu Markoviča na 24:23 za drugi odmor domačega trenerja. Po odmoru je Šip poslal servis izven igrišča za 25:23.

Drugi niz se je začel izenačeno. Na obeh straneh smo videli po dva uspešna napada in eno napako (3:3). Šempetrani so prvič povedli za tri po zaključenem napadu Markoviča in Špes Podbregarja (8:4). Gostujoči trener je po napaki Kirbiša (9:4) vzel prvi odmor. Po bloku Renkota in asu Železnjova so se gostje približali na 11:9. Gostje so se približali na točko zaostanka po zaključenem napadu Filiputtija (15:14). Gostujoči trener je že v naslednji menjavi vzel drugi odmor po napaki v napadu Renkota in zaključenim napadu Planinška (18:14). Po asu Hankića je rezultat bil 22:15. Šempetrani so po zaključenem napadu Hircija zmagali drugi niz s 25:17.

Tretji niz so bolje začeli Šempetrani, ki so po zaključenem napadu Špes Podbregarja in napaki Filiputtija v napadu povedli s 4:2. Gostje so povedli za dve po zaključenem napadu Kirbiša in Filiputtija (5:7). Po varanem napadu Renka je bilo izenačeno na 11:11. Šempetrani so ponovno povedli za točko po zaključenem napadu Podbregar Špesa in asu (16:15). Gostujoči trener je vzel prvi odmor po bloku Novaka (18:15). Gostje so se ponovno približali na točko zaostanka po napaki v napadu Hircija in Podbregar Špesa (19:18). Domači trener je po bloku Šipa (21:20) vzel prvi odmor. Gostje so po bloku Pucelj vodili z 22:23 za drugi odmor domačega trenerja. Prvo zaključno žogo za goste je priboril Renko po uspešnem napadu (23:24). Na drugi strani je izenačil po uspešnem tempu Hankić (24:24). Šempetranom je prvo zaključno žogo za zmago priboril Podbregar Špes po uspešnem napadu (26:25) za drugi odmor gostujočega trenerja. Šempetrani so izkoristili drugo zaključno žogo po uspešnem bloku Hircija za končnih 28:26.