ALPACEM KANAL – MERKUR MARIBOR 1:3

ŠD KANAL, gledalcev 200, sodnika Perčič (Kamnik), Jovanovič (Ljubljana)

Alpacem Kanal: Kodrič 5, Stojanović, Cafuta 10, Jakovac 17, Karnel 2, Godnič 1, Kavčič, Maretič 2, Blazsovics 15, Vrtovec 6, Ranc 3, Okroglič (L). Trener: Leon Schilling.

Merkur Maribor: Vodušek, Pernuš 6, Adžovič 16, McConnell 7, Valenčič 6, Bračko 15, Kržič 4, Donik 7, Fink 9, Novak, Fužir (L). Trener: Sebastijan Škorc.

Gostje iz Maribora so v Kanal pripotovali brez poškodovanega prostega igralca Kumra. Po uspešnem protinapadu domačega sprejemalca Jakovca so Kanalci na začetku prvega niza povedli s 3:0. Prav Jakovac je z asom povečal vodstvo domačih na 6:3. Pri gostih je bil v napadu nezaustavljiv sprejemalec Bračko. V nadaljevanju je domači sprejemalec Blazsovics z uspešnim napadom priboril vodstvo Kanalcev (9:6). Pri vodstvu domačih 11:7 je s polminutnim odmorom prvič reagiral gostujoči trener Škorc. Z blokom Cafute nad Finkom so Kanalci povedli z 12:7. Domači odbojkarji so po napaki Bračka pri izvajanju začetnega udarca vodili z rezultatom 16:11. Gostje so veliko grešili pri izvajanju začetnih udarcev in Kanalci so pred končnico vodili z rezultatom 20:16. V končnici niza so se gostje z blokom Pernuša nevarno približali na 21:18 in po uspešnem protinapadu Donika na 23:20. Domači trener Schilling je poizkušal s prvim polminutnim odmorom pri rezultatu 23:21. Jakovac je z uspešnim napadom izkoristil drugo zaključno žogo in poskrbel, da ja zmaga v prvem nizu ostala v Kanalu.

V začetku drugega niza so Kanalci z dvema blokoma Cafute povedli s 6:3. Po napaki domačega korektorja Vrtovca v napadu sta bili ekipi izenačeni na 6:6. Sledil je protinapad gostujočega blokerja Finka in pobeg gostov na 7:9. Z asom Cafute so Kanalci ponovno povedli z 10:9. Pri rezultatu 11:9 je gostujoči trener Škorc izkoristil že drugi polminutni odmor. Mariborčani so uspeli izenačiti rezultat na 13:13. Sledili sta dve zaporedni točki Bračka in ponovno vodstvo gostov s 14:16. Po napaki gostujočega korektorja McConnella je semafor v ŠD Kanal ponovno kazal rezultat 18:18. Tudi pred začetkom končnice sta bili ekipi popolnoma izenačeni na 20:20. Z blokom Adžovića so Mariborčani pobegnili na 21:23. Gostje so vnovčili drugo zaključno žogo in izenačili rezultat na 1:1 v nizih.

Ekipi sta bili povsem izenačeni tudi na začetku tretjega niza. Gostje so prvič pobegnili z asom Kržiča pri rezultatu 6:9. Z uspešnim protinapadom Jakovca so se Kanalci približali na 9:11. Pri rezultatu 10:12 je pri Kanalcih sledila dvojna menjava. Na parket sta na mesto Vrtovca in Karnela vstopila Ranc in Godnič. Po dveh napakah v napadu gostov so Kanalci uspeli izenačiti rezultat na 15:15. Po napaki v napadu mladega Ranca in vodstvu gostov s 16:18 je domači trener Schilling zahteval drugi polminutni odmor. Takrat sta se v igro vrnila tudi korektor Vrtovec in podajalec Karnel. Z blokom Cafute so Kanalci izenačili rezultat na 19:19. Domači sprejemalec Jakovac je z uspešnim napadom ponovno povedel Kanalce do vodstva z 22:21. Bračko je poskrbel za ponovno izenačenje na 23:23. Gostje so izkoristili prvo zaključno žogo in povedli 1:2 v nizih.

Četrti niz so Kanalci začeli z mladim Rancem na korekciji. Gostje so po uspešnem protinapadu Valenčiča povedli s 3:5. Dobra igra v bloku je goste popeljala do vodstva 4:8, ko je pri domačih v igro na mesto Karnela vstopil Godnič. Z asom Cafute so Kanalci znižali zaostanek na 6:8. Gostje so z disciplinirano igro v bloku povečali vodstvo na 10:15. Sledila je serija dobrih začetnih udarcev Jakovca in znižanje vodstva gostov na 13:15. Blazsovics je poskrbel za izenačenje rezultata na 15:15. Valenčič je z blokom poskrbel za ponovni pobeg Mariborčanov na 16:19. Po uspešnem protinapadu Maretiča so Kanalci pri rezultatu 20:21 zaostajali le še točko. Gostje so bili v ključnih trenutkih končnic bolj zbrani in po uspešnem napadu Bračka zaključili tekmo z rezultatom 1:3.