04 / november 2023
Formis - Calcit Volley 0:3

1A. DOL za ženske, 7. krog, Formis - Calcit Volley 0:3 (15:25, 16:25, 12:25)
Hoče, VŠD Hoče, 150 gledalcev, sodnika: Bernard Valentar (Prevalje), Marko Rožej (Ravne na Koroškem)

Formis: Vodušek, Cvetko (L), Šteharnik 5, Vidali 5, Uršič 3, Zetić 2, Tomchyk 3, Fras, Halužan Sagadin, Maučnik 7, Bračič (L), Karo. Trener: Miloš Milić.

Calcit Volley: Rituper 5, Gorjup, Radišković 11, Šen 12, Najdič, Hutinski 7, Boisa, Pucelj 18, Čižman 2, Banko (L). Trener: Bruno Najdič.

Tekmo je s servisom odprla domača kapetanka Žana Ivana Halužan Sagadin, ki je nato z odlično obrambno akcijo priigrala prvo točko za Formiske. Po seriji štirih točk so igralke Calcita hitro povedle z 1:4 in pri 2:7 je sledil prvi odmor na domači strani. Pri 3:12 je namesto Vidalijeve vstopila Manca Karo. Kamničanke so zanesljivo držale prednost, saj odbojkarice Formisa bližje kot na pet točk zaostanka pri 10:15 niso zmogle. Po uspešnem bloku Rituperjeve so gostje povedle za deset točk pri rezultatu 11:21 in niz mirno pripeljale do končnih 15:25.
Prvo točko v drugem nizu je priigrala Šteharnikova, a je takoj izenačila Radiškovićeva in nato so gostje povedle z 1:3. Pri rezultatu 3:6 je v igro vstopila Zetićeva namesto Tomchykove. Po dveh neubranljivih servisih Pucljeve so odbojkarice Calcita povedle s 4:10 in sledil je prvi odmor na strani domačink. Po odmoru sta sledila še dva neubranljiva servisa za vodstvo s 4:12. Po uspešnem napadu Maučnikove so se igralke Formisa približale na 7:12 in gostujoči trener je vzel prvi odmor. Sledile so tri zaporedne točke domačink, ki so se približale na 10:12, a njihov nalet je z uspešnim napadom zaustavila Čižmanova. Ko so se domačinke približale na 13:14, je Maša Pucelj s tremi zaporednimi točkami poskrbela za vodstvo Calcita s 13:17. Pri 15:19 smo videli drugi odmor na strani domače ekipe, ki pa ni več zaustavil končnega naleta Calcitovk. Drugi niz je pripadel gostjam iz Kamnika s 16:25.
V tretjem nizu so gostje hitro prevzele pobudo in pri 2:8 smo videli prvi odmor na strani domačink. Po neubranljivem servisu Uršičeve so se Formiske približale na 6:9, a nato so Calcitovke spet zaigrale bolj zbrano in pri 7:15 je sledil drugi odmor na domači strani. Pri 8:18 je namesto domače kapetanke Žane Ivane Halužan Sagadin v igro vstopila Frasova. Ob koncu niza so na obeh straneh priložnost za igro dobile še preostale igralke s klopi, ki so vsaka na svoj način izkoristile priložnost. Tretji niz je pripadel gostjam z 12:25, za zasluženo zmago z 0:3 v nizih in tako Kamničanke po prvem delu ostajajo pri popolnem izkupičku.