Sportklub 1A. DOL ženske

11 / november 2023
SIP Šempeter – Luka Koper 3:1

Dvorana ŠD ŠEMPETER (100),  Kern (Cerklje na Gorenjskem), Markelj (Bled).

Prvi niz se je začel izenačeno. Na obeh straneh smo videli as servis in dva uspešna napada za 4:4. Šempetranke so prvič povedle za dve po zaključenem tempu Kogelnikove in as servisu Žnidarjeve za 6:5. Po zaključenem varanem napadu Božičeve je bil rezultat 10:6. Gostujoči trener je vzel prvi odmor po bloku Božičeve in as servisu Bulčeve (12:7). Gostje so znižale zaostanek po dveh uspešnih napadih Đukićeve (14:9). Domači trener je vzel prvi odmor po as servisu Đukićeve in napaki v napadu iz druge linije Bulčeve (16:12). Šempetranke so vodile za osem po as servisu Anastasije Žnidar in napaki v napadu Đukićeve (21:13). Gostujoči trener je vzel drugi odmor po napaki v bloku Raičeve (23:14). Prvo zaključno žogo je priborila Erženova z uspešnim napadom za 24:16. Šempetranke so uspešno realizirale prvo zaključno žogo z blokom Korenove (25:16).

V drugem nizu so bolje začele gostje, ki so po dveh blokih Khorolske in Trobčeve povedle z 1:4. Šempetranke so se približale na točko zaostanka po zaključenem napadu Erženove (5:6). Po bloku Đukićeve je bil rezultat 6:9. Gostje so vodile za dve po uspešnem napadu Lazarjeve (11:13). Domači trener je vzel prvi odmor po zaključenem napadu Dukićeve (12:15). Šempetranke so se približale po zaključenem napadu Erženove in Žnidarjeve (16:18). Domači trener je vzel drugi odmor po dveh as servisih Đukićeve (16:21). Prvo zaključno žogo za gostje je priborila Lazarjeva po uspešnem bloku (17:24). Gostje so realizirale drugo zaključno žogo po uspešnem napadu Lazarjeve (18:25).

Tretji niz se je začel izenačeno. Na obeh straneh smo videli dva uspešna napada za 4:4. Šempetranke so povedle za dve po zaključenem napadu Erženove in Žnidarjeve (8:6). Gostujoči trener je vzel prvi odmor po napaki v napadu Khorolske (10:7). Po bloku Kogelnikove in Žnidarjeve je bil rezultat 13:7. Gostujoči trener je vzel drugi odmor po zaključenem napadu Erženove za 15:8. Po as servisu Kogelnikove in zaključenem napadu Bulčeve je bil rezultat 19:11. Gostje so se približale po zaključenem napadu Đukićeve in napaki v napadu Bavdaževe (21:16). Domači trener je vzel prvi odmor po zaključenem napadu Khorolske (22:18). Prvo zaključno žogo za Šempetranke je priborila Eva Kogelnik z uspešnim blokom (24:19). Drugo zaključno žogo je realizirala Darja Eržen po uspešnem napadu (25:20).

Četrti niz so bolje začele Šempetranke, ki so po bloku Darje Eržen in napaki v napadu Koni Trobec povedle s 5:2 za prvi odmor gostujočega trenerja. Po zaključenem napadu Erženove in Žnidarjeve je bil rezultat 7:2. Šempetranke so nadaljevale uspešno v napadu in po zaključenem napadu iz druge linije Erženove povedle z 12:5. Gostujoči trener je vzel drugi odmor po napaki Lovšinove v napadu in bloku Krajnčeve (17:7). Domači trener na drugi strani je vzel prvi odmor po dveh zaključenih napadih Đukićeve (17:10). Šempetranke so vodile za devet po varanem napadu Erženove (22:13). Prvo zaključno žogo za zmago Šempetrank je priborila Lebičeva po as servisu (24:15). Šempetranke so uspešno realizirale prvo zaključno žogo po napaki v napadu iz druge linije Đukićeve (25:15).