25 / november 2023
SIP ŠEMPETER – FORMIS 3:0

Dvorana ŠD ŠEMPETER (70),  Todorović (Ljubljana),  Zajec (Ljubljana)

Prvi niz se je začel izenačeno, po dveh napakah na sprejemu Šempetrank je bil rezultat 5:5. Po treh zaporednih točkah Erženove so Šempetranke povedle z 9:6. Gostje so se približale na točko zaostanka po zaključenem napadu Uršičeve (12:11). Prvo vodstvo za gostje je z zaključenim napadom priborila Vidalijeva (13:14). Domači trener je vzel prvi odmor po as servisu Vidalijeve (15:16). Sledili sta dve točki na strani Šempetrank, po bloku Bulčeve in as servisu Kogelnikove (18:16), tako da je gostujoči trener vzel prvi odmor. Gostujoči trener je vzel drugi odmor po napaki v napadu Maučnikove in zaključenem napadu Bulčeve (22:18). Prvo zaključno žogo za Šempetranke je priborila Krajnčeva z zaključenim tempom (24:19). Šempetranke so uspešno realizirale drugo zaključno žogo po uspešnem napadu Korenove za 25:20.
V drugem nizu so bolje začele gostje, ki so po zaključenem napadu Uršičeve in Maučnikove povedle z 1:4. Šempetranke so se približale na točko zaostanka po uspešnem napadu Erženove (5:6). Po varanem napadu Žnidarjeve za izenačenje 8:8 je gostujoči trener vzel prvi odmor. Sledile so tri točke gostij in po uspešnem napadu Maučnikove (8:11) je domači trener vzel prvi odmor. Šempetranke so takoj po odmoru izenačile po varanem napadu Božičeve za 11:11. Gostje so ponovno vodile za tri po dveh napakah v napadu Kogelnikove (13:16). Gostujoči trener je vzel drugi odmor po treh zaporednih točkah Šempetrank, kjer sta bili v napadu uspešni Bulčeva in Erženova (17:17). Domači trener je vzel drugi odmor po zaključenem napadu Šteharnikove (17:19). Sledila je še napaka v napadu Krajnčeve in blok Šteharnikove za 17:21. Šempetranke so se ponovno približale na točko zaostanka po zaključenem napadu Erženove in Žnidarjeve za 20:21. Rezultat je bil izenačen po dveh napakah v napadu Maučnikove (23:23). Prva zaključna žoga je pripadla Šempetrankam po še eni napaki v napadu Maučnikove (24:23). Sledila je napaka Krajnčeve na servisu (24:24). Tretjo zaključno žogo je priborila Erženova po uspešnem napadu za 26:25. Tretjo zaključno žogo so Šempetranke uspešno realizirale po bloku Lebičeve za 27:25.
Tako kot v drugem so tudi v tretjem nizu bolje začele gostje, ki so po bloku Vidalijeve in zaključenem napadu Šteharnikove povedle s 3:5. Šempetranke so se približale na točko zaostanka po zaključenem tempu Krajnčeve (8:9). Po zaključenem napadu Vidalijeve iz druge linje je bil rezultat 10:12.  Domači trener je vzel prvi odmor po zaključenem napadu Maučnikove (11:14). Po varanem napadu Halužan Sagadinove in Vidalijeve so gostje v končnico niza vstopile s prednostjo treh točk (13:16). Gostujoči trener je že v naslednji menjavi vzel prvi odmor, saj so Šempetranke po zaključenem napadu Bulčeve in Erženove izenačile na 16:16. Gostujoči trener je vzel drugi odmor po zaključenem napadu Žnidarjeve in Bulčeve (19:17). Po dveh as servisih Krajnčeve je  bil rezultat 23:18. Prvo zaključno žogo za zmago je podarila Vidalijeva z napako v napadu (24:18). Domači trener je vzel drugi odmor po treh točkah gostij in uspešnih napadih za 24:21. Šempetranke so uspešno realizirale četrto zaključno žogo po uspešnem napadu Žnidarjeve za 25:21 in novo zmago.