02 / december 2023
Formis - ATK Grosuplje 0:3

1A. DOL za ženske, 11. krog, Formis - ATK Grosuplje 0:3 (21:25, 21:25, 17:25)
Hoče, VŠD Hoče, 150 gledalcev, sodnika: Domen Gujtman (Murska Sobota), Franc Mesarič (Murska Sobota)

Formis: Vodušek 7, Cvetko, Šteharnik 9, Vidali 17, Uršič 1, Zetić, Tomchyk 2, Ajdič, Fras, Barbirić Frank (L), Halužan Sagadin 2, Maučnik 4, Bračič (L), Karo 1. Trener: Miloš Milić

ATK Grosuplje: Filipič (L), Radanović 12, Zupan, Štih, Pavič 11, Gojković 2, Kukman 4, Žužek 3, Pucelj 12, Čož, Križman (L), Gornjec Hojnik 8. Trener: Rok Pucelj

Začetek tekme je prinesel izenačeno igro na obeh straneh, prve so do prednosti treh točk prišle Formiske pri 6:3, a so jih Grosupeljčanke na 6. točki že ujele. Ko so Formiske spet povedle za tri točke (12:9), smo videli prvi odmor na strani gostij, ki pa ni spremenil poteka igre, saj so Formiske povedle s 15:9. Pri 17:11 je gostujoči trener vzel še drugi odmor in po dobljeni točki Grosupeljčank je prišla na servis Radanovićeva, ki je z neugodnimi servisi spravljala Formiske v težave, pomagala nista niti dva odmora niti menjave in sledil je najverjetneje ključen trenutek prvega niza, saj so gostje povedle s 17:21. Formiske so se še približale na 20:21, a kaj več niso zmogle in prvi niz je pripadel Grosupeljčankam z 21:25.
Prva točka v drugem nizu je pripadla Formiskam, a nato so pobudo prevzele gostujoče igralke in pri 7:10 je sledil prvi odmor na strani domače ekipe. Formiske so bile vedno v zaostanku za točko ali dve, nato pa so gostje povedle za tri točke pri 13:16. Po dobljeni točki Formisk je na servis prišla Halužan Sagadinova in videli smo preobrat, saj je ostala na servisu vse do 20:16, vmes je gostujoča ekipa vzela oba odmora. Pri 20:17 je namesto Kukmanove v igro na servis vstopila Gojkovičeva in videli smo še en preobrat, saj je servirala vse do 20:23. Nato Formiske niso več zmogle preobrata in drugi niz se je zaključil z 21:25 za ekipo iz Grosuplja.
Tretji niz je bil izenačen vse do 8:10, ko smo videli prvi odmor na domači strani. Pri 10:13 je sledil še drugi odmor na strani Formisk, ki pa ni spremenil poteka igre oz. tekme. Grosupeljčanke so počasi iz točke v točko poviševale prednost, padec manjše koncentracije so prekinile z odmorom pri 14:17, nato pa zanesljivo pripeljale tretji niz do končnih 17:25 in zasluženih treh točk.