Salonit Anhovo - Fužinar Sij Metal Ravne 1:3

ŠD Kanal, gledalcev: 200, sodnika: Kramar (Kamnik), Adrovič (Kamnik)

Salonit Anhovo: Kodrič 5, Stojanović, Hesselholt 6, Karnel 3, Jeklin, Godnič, Kavčič, Maretič 12, Kovačič, Ikhbayri 21, Vrtovec 25, Maksimović 2, Šarić (L), Okroglič (L). Trener: Rade Dačović
Fužinar SijMetalRavne: Cafuta 9, Lednik, Križanič, Bregar 20, Erpič 4, Levar, Vučetić, Plesec 14, Kasnik 1, Jelić 15, Ranc, Knuplež (L), Libnik (L). Trener: Bogdan Veličković

Kanalci so z asom domačega blokerja Kodriča povedli z rezultatom 3:1. Gostje so v nadaljevanju z blokom Jelića znižali zaostanek na 7:6. Cafuta je z blokom poskrbel za izenačenje rezultata na 9:9. Domači odbojkarji so z dobrimi začetnimi udarci povzročali gostom težave pri organizaciji napadov. Sledila je serija napak obeh ekip pri izvajanju začetnih udarcev in izenačenje rezultata na 16:16. Po napaki Bregarja v napadu in vodstvu Kanalcev 18:16 je gostujoči trener Veličković prvič na tekmi odreagiral s polminutnim odmorom. Uspešen protinapad Ikhbayrija je poskrbel za vodstvo Kanalcev z 20:17. Po napaki Cafute v napadu so Kanalci povedli s 23:19. Domači korektor Vrtovec je z uspešnim napadom zapečatil prvi niz in pustil Korošce na 21. točki.

Kanalci so dobro pričeli tudi drugi niz in z uspešnim napadom Maretiča povedli s 4:2. Sledil je blok Cafute nad Hesselholtom in izenačenje na 4:4. Gostje so v nadaljevanju niza odlično igrali v bloku in spet izenačili rezultat na 7:7. Po zaslugi odlične serije začetnih udarcev gostujočega sprejemalca Plesca so Korošci pobegnili na 9:11. Domači sprejemalec Maretič je z uspešnim protinapadom poskrbel za izenačenje rezultata na 12:12. Kapetan Kanalcev Karnel je z zvito potezo povedel domačo ekipo do vodstva 16:14. Pri rezultatu 17:14 so gostje izkoristili še drugi polminutni odmor. Gostje se niso predali in se z blokom Bregarja približali na 19:17. Sledil je ponovni blok gostov in izenačenje rezultata na 19:19. Vrtovec je domače odbojkarje povedel do vodstva 22:20. Gostje so v nadaljevanju spet izenačili rezultat na 23:23. Z dvema zaporednima blokoma so Korošci izenačili rezultat v nizih na 1:1.

Kanalci so tretji niz pričeli z Maksimovičem na mestu sprejemalca Maretiča. Izenačena igra se je nadaljevala tudi v začetku tretjega niza. Semafor v Športni dvorani Kanal je kazal rezultat 10:10. Gostujoči korektor Bregar je bil najbolj zaslužen za pobeg gostov na 11:14. Pri vodstvu gostov 12:17 je domači strateg Dačović poizkušal še z drugim polminutnim odmorom. Gostje so nadaljevali z všečno igro in povečali prednost na 15:21. Sledili so dve zaporedni točki Kanalcev in prvi polminutni odmor na gostujoči strani. Gostje so zbrano odigrali končnico niza in povedli z 1:2 v nizih.

Tudi začetek četrtega niza je minil v izenačeni igri na obeh straneh mreže. Po uspešnem napadu Cafute so gostje izenačili rezultat na 6:6. Sledila je serija uspešnih napadov Ikhbayrija in novo vodstvo Kanalcev 9:7. Gostje so rezultat ponovno izenačili na 10:10 in v nadaljevanju še na 12:12. Z asom Maretiča so se Kanalci odlepili na 15:12. Sledil je nov as Vrtovca in vodstvo domačih odbojkarjev 18:15. Sprejemalec Ikhbayri je domače odbojkarje popeljal do vodstva 20:16. V končnici niza so Kanalci povedli 23:18. V nadaljevanju so gostje s serijo dobrih začetnih udarcev Jelića rezultat izenačili na 23:23. Gostujoči korektor Bregar je z uspešnim protinapadom izkoristil drugo zaključno žogo in poskrbel za zmago gostov z rezultatom 1:3 v nizih.