07 / januari 2023
Merkur Maribor - ACH Volley Ljubljana 0:3

Merkur Maribor: Vodušek, Pernuš, Adžović 8, McConnell, Bračko, Kržič 4, Donik 20, Leva, Fink 5, Najdič, Iršič, Peruničić 7, Kumer (L), Jevšnik (L). Trener: Sebastijan Škorc
ACH Volley Ljubljana: Mejal, Šket, Mašulović 2, Todorović 3, Bošnjak, Kncilja 4, Šestan 10, Gjorgijev 13, Videčnik 6, Kok 14, Šen, Kovačič (L). Trener: Radovan Gačič

Srečanje so bolje začeli favorizirani gostje iz Ljubljane, ki so hitro povedli z 1:4. Domači so se nato prebudili, po dveh odličnih začetnih udarcih Sanija Adžovića so celo povedli z 9:8. Ljubljančani so nato spet pritisnili ter povedli z 12:13. To je bil razlog za prvi odmor Sebastijana Škorca. Po odmoru so Mariborčani spet prišli v ritem in ob vodstvu s 17:15 je po odmoru moral poseči tudi gostujoči strateg. Pred vstopom v končnico niza sta bili ekipi poravnani na dvajseti točki, Sebastijan Škorc pa je zahteval drugi odmor v nizu. Le ta je bila izjemno napeto, domači so povedli s 22:21 in po drugem odmoru je posegel še Radovan Gačič. Izkušeni gostje so končnico odigrali bolj zbrano in niz osvojili s 23:25.

Drugi niz se je začel bolj izenačeno, saj si nobeni od ekip ni uspelo priigrati večje prednosti. Matej Kok je nadaljeval z zelo močnimi in natančnimi začetnimi udarci, ki so povzročali velike težave na mariborskem sprejemu in tako je bil Sebastijan Škorc ob zaostanku z 8:10 prisiljen poseči po prvem odmoru. ACH Volley si je v nadaljevanju uspel priigrati prednost petih točk (12:17) in Sebastijanu Škorcu ni preostalo drugo, kot da z odmorom poizkuša ustaviti nalet gostov. Ljubljančani so nato domačim dopustili samo še štiri točke ter niz zanesljivo osvojili s 16:25.

Tako kot prejšnji se je tudi tretji začel z izenačeno igro na obeh straneh, sta pa oba stratega opravila menjave v začeti postavi. Gostje so nato uspeli pobegniti na dve točki prednosti (9:11) in Sebastijan Škorc je takoj posegel po odmoru. Po delnem rezultatu 6:2 v korist ACH Volleya je Sebastijan Škorc posegel še po drugem odmoru. Z izjemo kapetana Donika so v mariborskem polju stali sami najstniki, ki pa se nismo ustrašili tekmeca in pred končnico gostujočo klop prisilili celo v odmor. Vendar pa je bila razlika v kvaliteta prevelika in gostje so tako osvojili niz z 19:25 in zmagali z 0:3.

Izjavi po tekmi

Sebastijan Škorc, trener Merkur Maribor: »Glede na naše težave, saj imamo dva člana prve postave poškodovana, smo odigrali dobro tekmo. Borili smo se, predvsem v prvem nizu smo bili enakovredni in imeli dobre trenutke. Vendar pa je ACH, ki vemo kaj pomeni v slovenskem prostoru z izkušnjami dobil prvi niz in nato kontroliral na daljni potek srečanja. Mi moremo vzeti dobre stvari iz te tekme, ter popraviti v prihajajočem tednu slabe, saj nas že naslednji teden čaka Fužinar v gosteh.«

Nikola Gjorgijev, igralec ACH Volley Ljubljana: »Bila je dobra tekma, že prvi niz je bil zelo napet in lahko bi se obrnil tudi v korist Merkur Maribora, ki pa smo ga po dveh pravih bombah Mateja Koka dobili mi. Nato smo lepo kontrolirali ostala dva niza, se pa je poznalo tudi v vrstah Maribora, da jim manjkata dva pomembna igralca, ki jima želim čim hitrejši povratek na igrišče.«