ACH Volley Ljubljana - Panvita Pomgrad 3:0

Ljubljana – Športna dvorana Tivoli, gledalcev 70, sodnika: Kern, Pevc.

ACH Volley Ljubljana: Mejal 2, Šket 14, Mašulović 6, Todorović, Bošnjak (L), Koncilja 7, Šestan, Kovačič (L), Gjorgiev 18, Videčnik, Kök, Šen 3. Trener: Radovan Gačič
Panvita Pomgrad: Rajnar 1, Šormaz 1, Avšič, Drvarič 1, Vrabl (L), Suhadolnik 2, Rojnik 8, Kovačič, Legen 2, Bedrač 4, Fužir 8, Novak, Jurić 14. Trener: Dejan Fujs

Na tekmi 14. kroga Sportklub prve odbojkarske lige smo v dvorani Tivoli spremljali obračun še neporažene ekipe ACH Volleyja Ljubljana ter Panvite Pomgrad. Slovenski prvaki so bili vnovič razred zase in s premešano postavo odpravili tekmece ter tako ostajajo neporaženi po dveh odigranih krogih državnega prvenstva.

Tekmo so bolje odprli gostje iz Murske Sobote in po dveh učinkovitih napadih Jurića povedli z 1:4. Tudi zatem so imeli pobudo odbojkarji Panvite, Bedrač je z blokom povišal na 5:10. Izkušena Šket in Gjorgiev sta predramila oranžne zmaje in znižala zaostanek na dve točki (9:11), Koncilja pa z asom izid na 12. točki poravnal. V drugi polovici niza so ljubljanski odbojkarji zaigrali bolje, v glavnih vlogah pa že prej omenjeni Gjorgiev, Šket in Koncilja. Ravno slednji je z novim blokom posrbel za vodstvo Ljubljančanov za dve (19:17). V končnici so slovenski prvaki z zbrano igro niz mirno pripeljali v svojo korist (25:20).
V drugem nizu smo videli izenačen začetek (3:3), obe ekipi sta si prvioščili kar nekaj napak bodisi na začetnih udarci bodisi v napadalnih zaključkih. Trener Gačič je bil primoran poseči po prekinitvi po vodstvu gostov s 6:8. Tudi v nadaljevanju niza smo spremljali dobro igro in odpor Panvite Pomgrad (16:17). V zaključku niza smo spremljali izjemno izenačen dvoboj, v podaljšani igri pa so bili uspešnejši odbojkarji ACH Volleyja (27:25).
Podobno kot v prvem, so gostje tudi v tretjem nizu začeli zelo podjetno in povedli z 1:4. To ni zmedlo zmajev, ki so z blokom Mašulovića pri peti točki že vodili. Delni rezultat 7:0 je prinesel ljubljanskim odbojkarjem veliko prednost, ki jo do konca niza niso več izpustili iz rok. Svojo 14. zaporedno zmago so dosegli v mirnem zaključku tekme in tako ostajajo še neporaženi v domačih tekmovanjih (25:20).

Izjava po tekmi

Trener ACH Volleyja Ljubljana, Radovan Gačič: »Zadovoljen sem z današnjo predstavo fantov, ki so po malce zaspanem začetku hitro prevzeli pobudo in imeli stvari pod nadzorom. Sedaj si moramo nabrati novih moči, saj nas v naslednjem tednu čakajo kar tri tekme.«