28 / januari 2023
Merkur Maribor - Črnuče 3:0

Merkur Maribor: Vodušek, Pernuš 1, Adžović 6, McConnell 5, Bračko 13, Kržič 5, Donik 12, Leva, Fink 5, Najdič, Toplišek, Iršič, Peruničić, Kumer (L), Jevšnik (L). Trener: Sebastijan Škorc
Črnuče: Kržič 1, Mihelčič 1, Prevorčnik, Rojnik 9, Oman 4, Sešek 4, Jančič 6, Marovt, Valenčič 9, Ramšak 1, Češnovar, Karadža Pevc (L), Verdinek (L). Trener: Iztok Kšela

Prvi niz se je začel z izenačeno igro iz obeh strani, kjer si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti. V nadaljevanju niza smo videli, kako so domači prestavili v prestavo višje in si po treh odličnih začetnih udarcih Roka Bračka priigrali prednost štirih točk (7:3), kar je bil razlog za prvi odmor na gostujoči strani. Tudi po odmoru se domači niso pustili zmotiti in tako le še stopnjevali svoj nivo igre, kar je kazal tudi semafor (15:8). To je bil ponoven razlog za drugi odmor na gostujoči strani, saj se gostje nikakor niso uspeli približati domačim. Domači so po odmoru le še stopnjevali svoj tempo in tako s štirimi točkami vodili pred vstopom v končnico, kjer je še domači trener posegel po prvem odmoru za dodatne napotke domačim odbojkarjem pred končnico. V končnici smo videli popolno prevlado domačih, ki so niz zanesljivo dobili s 25:18.

V drugi niz so bolje vstopili domači odbojkarji, ki so spet po odlični igri in odličnih servisih Roka Bračka prišli do prednosti 6:2, kar je bil razlog za prvi odmor na strani gostov. Po odmoru smo videli povsem drugačno igro gostov, ki so se s dobro igro uspeli približati domačim, vendar se ti niso pustili zmesti in so tako hitro prišli do vodstva pri 16:11. Tudi tokrat je to bil razlog za drugi odmor na gostujoči strani. Domači, ki so v nadaljevanju le še stopnjevali svoj nivo igre in niso popuščali so v končnico vstopili s šestimi točkami prednosti (20:14). V končnici niza so domači vzeli še odmor, ter v nadaljevanju niz uspešno osvojili s 25:17.

Tretji niz se je začel iz obeh strani z predvsem izenačeno igro, kjer si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti pri 7:7. Tudi v nadaljevanju smo spremljali predvsem izenačeno igro iz obeh strani pri 13:13, vendar pa so domači uspeli zbežati na dve točki prednosti (15:13). Ob ponovnem izenačenju, tokrat na sedemnajsti točki je bil Sebastijan Škorc primoran poseči po odmoru. Nato smo spremljali izenačen zaključek niza, kjer je Iztok Kšela ob poravnanem rezultatu na dvaindvajseti točki vzel odmor. Mariborčani pa so pritisk vzdržali in niz osvojili s 25:23.

Izjava po tekmi

Rok Bračko, igralec Merkur Maribora: »V zadnjem času imamo naporen ritem tekem in vsa potovanja ponavadi pustijo posledice. Danes je bilo najbolj pomembno, da smo se dobro ogreli za tekmo, da nebi prišlo do kakšnih poškodb. Nato pa smo dobro vstopili v tekmo in na koncu zasluženo zmagali.«