Fužinar Sij Metal Ravne - Calcit Volley 0:3

Gledalcev 200, sodnika: Blaž Markelj, Nejc Klinar.
Fužinar sij Metal Ravne - Calcit Volley 0:3 ( -21, -14,  -21).

Fužinar Sij Metal Ravne: Cafuta 2, Lednik 1, Križanič, Knuplež (L), Ranc D. , Bregar 9, Erpič 1, Hribernik, Vučetić, Libnik (L), Plesec 7, Kasnik (C) , Jelić N. 5, Ranc V. 9. Trener: Bogdan Veličković
Calcit Volley: Planinšič 1, Mujanović 15, Vinkovič 3, Lazar , Klobučar 13, Košenina (L), Arsenoski , J. Okroglič, Sosa Sierra 6, Mitrašinović, Aponza 9, Pavlović 11. Trener: Matija Pleško, pomočnik trenerja: Jurij Žavbi

Na tekmi 16. kroga Sportklub prve odbojkarske lige so domači odbojkarji OK Fužinar Sij Metal Ravne, ki trenutno zasedajo predzadnje mesto na lestvici, pričakali drugo uvrščeni Calcit Volley iz Kamnika.

Dvoboj so pričakovano bolje začeli gostujoči odbojkarji, ki so po treh napakah domačih na servisu in as servisu Mujanovića povedli s 3:7. V nadaljevanju niza so domačini ujeli ritem gostov iz Kamnika in s hrabro igro držali ugoden rezultat do rezultata 13:16, nato pa so se po odličnem servisu Lednika slovenskim podprvakom približali samo na točko zaostanka (16:17). Fužinarji so nadaljevali z odločno igro in imeli celo dve žogi za izenačenje, a Kamničani so v končnici niza pokazali zakaj sodijo na vrh slovenske lestvice in niz rutinirano pripeljali do konca. Zmagali so z 21:25.
Drugi niz so bolje odprli odbojkarji OK Fužinar in povedli s 3:1. Vodstvo ni trajalo dolgo. Ko sta na začetni udarec prišla Pavlović in kasneje Mujanović, so gostje ob odličnih servisih in igri v obrambi prišli do vodstva s 4:7. Tudi v nadaljevanju niza so gostje nadaljevali z odlično igro servis - obramba in domačim povzročali veliko težav v napadu, povedli so s 6:16. Po nekaj menjavah domačega trenerja Veličkovića so domači osvojili tri zaporedne točke in trenerja gostujočih, Matijo Pleška, prisilili, da vzame odmor. To je goste iz Kamnika samo podžgalo in s stopnjevanjem ritma so prednost spet zlahka povečali in zadržali do konca niza, ki se je končal z rezultatom 14:25.
Tako kot v drugem nizu so tudi v tretjem domačini povedli s 3:1. A gostje so spet zlahka obrnili rezultat v svojo korist in povedli s 6:9. Hrabra igra domačinov je ekipi rezultatsko približala samo na točko razlike (11:12). V tej fazi niza so imeli odbojkarji OK Fužinar spet kar nekaj žog za izenačitev rezultata, ki pa jih žal niso znali izkoristiti. To se jim je maščevalo in gostje so ob napakah domačih zlahka prišli do lepega vodstva pri rezultatu 15:19. Dobljeno prednost so odbojkarji Calcit Volleyja v končnici niza zlahka ohranili in ga osvojili z 21:25.

Pri domačih odbojkarjih sta največ točk dosegla korektorja Vid Ranc in Miha Bregar (9), pri gostujočih pa Nik Mujanović 15.

Izjavi po tekmi

Trener OK Fužinar Sij Metal Ravne, Bogdan Veličković: »Calcit Volley-u čestitam za zmago. V prihodnjih tednih nas čakajo tri najpomembnejše tekme v borbi za šesto mesto, zato se moramo sedaj dobro pripraviti, da tekme odigramo tako kot znamo.«

Trener Calcit Volley, Matija Pleško: »Po težkem tednu smo strnili svoje vrste in uspeli z zmago dvigniti svoj nivo igre. Domačim odbojkarjem želim veliko uspeha v nadaljevanju prvenstva.«