11 / februari 2023
Panvita Pomgrad - Črnuče 3:0

Športna dvorana OŠ I v M. Soboti, gledalcev 80, sodnika: Vrenko Jure, Valentar Bernard.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 8, Avšič, Drvarič 5, Suhadolnik, Rojnik 12, Kovačič 5, Legen, Bedrač 6, Fužir 5, Jurić 13, Vrabl in Novak (oba libero). Trener: Dejan Fujs
Črnuče: Kržič 5, Prevorčnik, Rojnik 8, Oman 5, Sešek 14, Marovt 15, Ramšak 1, Češnovar, Karadža Pevc in Verdinek (oba libero). Trener: Iztok Kšela

Z izjemo začetnega vodstva z 0:1 so skozi celotni uvodni niz Sobočani nadzorovali rezultat, a njihovo vodstvo v nobenem trenutku ni znašalo več kot štiri točke. V ključnih trenutkih, ko so imeli domači priložnost za izdatnejšo vodstvo, so se Ljubljančani vsakič uspeli zbrati in Sobočanom neprestano dihali za ovratnik. Najvišja vodstva so tako bila pri 9:5, 12:8, 22:18 in 24:20, uvodni niz za zmago s 25:21 pa je v domačem moštvu z uspešnim napadom zaključil korektor Jurić.

Tudi v drugem nizu so gostje povedli z 0:1, a je po izenačenju na 1:1 na servis prišel domači kapetan Drvarič in z odličnim začetnim udarcem domačim priigral vodstvo s 4:1. A se gostje znova niso predali in najprej z blokom Marovta pripravili preobrat za 6:7, pri 7:9 pa je domači trener Fujs zahteval polminutni odmor. Ta ni dosti pomagal, saj je takoj po povratku Marovt stresel še as, gostje pa so nadaljevali z dobro igro in povedli z 7:11 in 10:14. Domači so začeli zaostanek loviti s Fužirjem na servisu in se približali najprej do 13:14, dokončno pa izenačili ob izidu 16:16 s točko Kovačiča. V nadaljevanju je tekma bila izjemno izenačena, saj so le Črnuče do izida 27:27 zgolj enkrat vodile za dve točki. Odločilno točko za vodstvo za 2:0 v nizih je domačim priigral Drvarič, ki je niz zaključil z asom za zmago z 29:27.

V tretjem nizu je Panvita Pomgrad vodila od začetka do konca. Čeprav v prvem delu v nobenem trenutku ni dominirala v igri, je skrbno nadzorovala tok dogodkov in gostom ni pustila razviti učinkovite serije za morebitni preobrat. Nazadnje je bilo tesno še pri 11:10, od 15:11 pa je z Bedračem na servisu sledila ključna serija domačih za vodstvo z 20:11, ki je odločila tretji niz in srečanje. Potem, ko so bili gostje neuspešni v napadu, se je niz zaključil s 25:15.

Izjavi po tekmi

Dejan Fujs, trener Panvite Pomgrad: »Najbolj sem vesel, da smo po treh tednih znova skoraj kompletni. Zmaga s 3:0 je pomembna za moralo naprej, a v drugem nizu, ki je šel v podaljšek, bi lahko bilo tudi drugače. Vsaka tekma je pomembna, ni popuščanja, saj te lahko premaga vsak in tudi zato smo z zmago zadovoljni.«

Iztok Kšela, trener Črnuč: »Zmagala je boljša, predvsem pa izkušenejša ekipa, ki je tudi odlična servirala. Žal nismo izkoristil svoje priložnosti v drugem nizu, ki bi ga morali dobiti, pa ga nismo. Nato je padla morala in zadnji niz ni bil več na nivoju.«