ACH Volley Ljubljana - Calcit Volley 3:1

ACH Volley Ljubljana - Calcit Volley 3:1 (23, 19, -23, 19)

ACH Volley Ljubljana: Mejal, Šket 11, Mašulović, Todorović 3, Bošnjak, Koncilja 9, Šestan 8, Kovačič (L), Gjorgiev 7, Videčnik 8, Kök 11, Šen 4. Trener: Radovan Gačič
Calcit Volley: Planinšič 1, Mujanović 19, Vinkovič 12, Lazar 1, Klobučar 4, Košenina (L), Arsenoski 2, Okroglič 10, Sosa Sierra, Aponza Carabali 7, Pavlovič 3. Trener: Jurij Žavbi

Na tekmi 21. kroga Sportklub prve odbojkarske lige smo v dvorani Tivoli spremljali zadnji krog rednega dela prvenstva in derbi starih znancev, ekip ACH Volleyja Ljubljana in Calcit Volleyja. Večinoma dvoboja smo spremljali prevlado aktualnih državnih in pokalnih prvakov, ki so zasluženo slavili z rezultatom 3:1.

Tekmo so bolje odprli odbojkarji Calcit-a, vendar je Gjorgiev z asom poravnal na četrti točki, Šestan pa z učinkovitim napadom priigral prvo vodstvo zmajev na tekmi (5:4). Ekipi sta se v nadaljevanju večkrat izmenjali v vodstvu, do občutnejše prednosti pa so prvi prišli ljubljanski odbojkarji z delnim izidom 6:0 na začetnem udarcu izjemno razpoloženega Köka. Slovenski prvaki so nadaljevali z odličnimi servisi in popolnoma ohromili tekmece (19:14). V zaključku niza so se kamniški odbojkarji uspeli približati, vendar je trener Gačič v igro namesto kapetana Gjorgieva poslal Šketa, ki je bil nezaustavljiv v napadu in tudi zaključil uvodni niz v korist oranžnih zmajev (25:23).
Začetek drugega niza je minil v znamenju domačih odbojkarjev, ki so z odličnim blokom povedli z 8:4. V napadu je blestel Šket, ki je bil iz korektorskega položaja nezgrešljiv. Sledile so minute zgrešenih začetnih udarcev na obeh straneh, Ljubljančani pa so z blokom Šestana povedli za šest (13:7). Tudi prekinitve na zahtevo kamniške ekipe niso obrodile sadov, gostje so si privoščili preveliko število neizsiljenih napak in niso sledili odbojkarjem ACH Volleyja Ljubljana (18:12). V Igri domačih odbojkarjev so se prikradle napake, kar so s pridom izkoristili gostje in zmanjšali zaostanek na dve točki (20:18). V končnici so odbojkarji ACH Volleyja pokazali svojo kakovost in na krilih Šketa osvojili tudi drugi niz, tokrat na 19. točki.
Podobno kot v drugem, so imeli Ljubljančani pobudo tudi na začetku tretjega niza in povedli s 6:4. Kamničani so z delnim izidom 4:0 prešli v vodstvo (6:8), na kar je reagiral domači strateg Gačič. Odbojkarji Calcita se niso ustavljali, blestel je Vinkovič, ki je zamenjal Klobučarja in dosegel dva bloka (6:11). Oranžni zmaji so bili premalo odločni na servisu in v napadalnih zaključkih, kar so Kamničani izkoristili in povedli z 12:18. V nadaljevanju so odbojkarji ACH Volleyja zaigrali bolje in vztrajno topili prednost. V končnici so bili boljši odbojkarji Calcita in zmagali tretji niz s 23:25.
V četrtem nizu smo videli prevlado ljubljanske ekipe, ki je s silovitimi začetnimi udarci in požrtvovalno igro v obrambi prišla do prednosti štirih točk (13:9). Po asu Todorovića za vodstvo 17:12 je bilo bolj ali manj jasno, da bo zmaga ostala v Ljubljani. Tekmo je zaključil Todorović z novim asom (25:19).

Izjavi po tekmi

Trener ACH Volley Ljubljana, Radovan Gačič: »Konec rednega dela prvenstva, ki smo ga z 21. zaporedno zmago končali brez poraza. Moramo biti zadovoljni, vendar najpomembnejše tekme, ki odločajo, šele prihajajo. Sedaj se moramo dobro spočiti in pripraviti na dve finalni tekmi Pokala Slovenije ter Mevze proti Calcitu.«

Igralec ACH Volley Ljubljana, Alen Šket: »V prvih dveh nizih smo si močno olajšali delo z močnimi začetnimi udarci in imeli zadeve pod kontrolo. V tretjem nizu smo si privoščili preveliko število lastnih napak in dovolil tekmecu, da so osvojili tretji niz. Nato smo ponovno zaigrali tako kot znamo in vprašanja o zmagovalcu ni bilo.«