16 / april 2023
Merkur Maribor - Hiša na Kolesih Triglav 3:0

Merkur Maribor: Vodušek 3, Pernuš 1, Adžović, McConnell 19, Bračko 15, Kržič, Donik 12, Leva, Fink 4, Najdič, Iršič, Peruničić, , Kumer (L), Jevšnik (L). Trener: Sebastijan Škorc

Hiša na kolesih Triglav: Ibrišimovič 2, Nanut 13, Glamočanin, Tučen 3, Rotar, Snedec, Šikanič 2, Mali 7, Adžović 1, Jovović 18, Fajfar (L) Trener: Sašo Rop

Tekmo so bolje začeli gostje, ki so takoj prevzeli pobudo, vendar pa si več kot le točke ali dveh prednosti niso uspeli priigrati. Mariborčani so nato prešli v vodstvo s 14:12. Gostujoči trener Sašo Rop je nato videl dovolj in zahteval prvi polminutni odmor na srečanju. Nadaljevanje je postreglo z izenačeno igro, vendar pa so bili v končnici niza v boljšem položaju domači. Po fantastični točki in zaključku Roka Bračka so Mariborčani niz osvojili s 25:21.

Igralci Merkur Maribora so bolje začeli drugi niz in hitro povedli s 6:3. Kranjčani so uspeli izenačiti na deveti točki, vendar sta nato sledili dve zaporedni točki Merkur Maribora. Po asu domačega sprejemalca Connorja McConnella za vodstvo z 11:9 je Sašo Rop posegel po prekinitvi. Po njej so njegovi varovanci poskrbeli za delni izid 5:1 ter prešli v ospredje (12:14), kar pa je bil razlog za odmor na domači klopi. Mariborčani so nato dvignili raven igre ter ob drugem odmoru na zahtevo Ropa vodili z 18:17. Igralci Hiše na Kolesih Triglav so ob vstopu v končnico niza povedli z 21:20, vendar pa so bili domači v ključnih trenutkih bolj zbrani in so osvojili tudi ta niz. Tokrat s 25:23.

Gostje iz Kranja so tretji niz odprli uspešneje, saj so vodili s 3:1 ter 4:2. Igra domačih ni bila na želenem nivoju in zato je Sebastijan Škorc pri zaostanku s 5:8 z odmorom poizkušal prebuditi svoje varovance. Odmor je obrodil sadove, saj so se Štajerci prebudili in uspeli izenačiti na 11. točki, kar pa je pomenilo odmor na zahtevo klopi gostov. Ekipi sta zatem točke dosegali izmenično, Merkur Maribor, ki je povedel z 19:18, pa je končnico začel z minimalno prednostjo. Rop je posegel po odmoru, a so Mariborčani tudi tokrat ohranili mirne živce ter niz osvojili s 25:21 in zmagali s 3:0.

Sebastijan Škorc, trener Merkur Maribor: »Sicer smo tekmo dobili s 3:0, vendar pa tekma ni bila lahka, kot se mogoče vidi na semaforju. Boriti smo se morali za vsako žogo in tudi sami s sabo, Kranj pa je odigral dobro tekmo. Tudi glede na poškodbe, ki nas pestijo v zadnjih tednih lahko samo fantom rečem "kapo dol" za prikazano. Že čez šest dni nas čaka druga tekma v seriji in želja tako mene, kot tudi vseh v klubu je, da si z zmago v Kranju priigramo končno tretje mesto v letošnji sezoni.«