22 / april 2023
ACH Volley Ljubljana : Calcit Volley
Na tretji finalni tekmi Sportklub prve odbojkarske lige smo v dvorani Tivoli spremljali še tretji obračun finalne serije v manj kot tednu dni. Tako  kot na preteklih dveh srečanjih, so odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana tudi na tretji tekmi finalne serije slavili in se tako veselijo že 19. naslova državnih prvakov.
Ljubljana - športna dvorana Tivoli,  gledalcev 420, sodnika: Markelj, Pevc.
ACH Volley Ljubljana : Calcit Volley  3 : 1 (23, -26, 21, 20)
ACH Volley Ljubljana: Mejal, Šket 4, Mašulović, Todorović, Bošnjak, Koncilja 10, Šestan 14, Kovačič (L), Gjorgiev 12, Videčnik 9, Kök 24, Šen.   Trener: Radovan Gačič
Calcit Volley: Planinšič, Mujanović 23, Vinkovič, Lazar, Košenina (L), Arsenoski, Okroglič 10, Sosa Sierra 23, Mitrašinović, Aponza Carabali 7, Pavlovič 7.   Trener: Jurij Žavbi
Uvod prvega niza je pripadel Kamničanom, ki so izkoristili slabši sprejem Ljubljančanov in povedli s 4:2. Oranžnim zmajem je uspelo priključiti in preiti v vodstvo (8:6), ki pa ni trajalo dolgo. Razpoloženi Sosa je ljubljanski ekipo povzročal preglavice v napadu in povedel odbojkarje Calcita v vodstvo z 12:9. Sledila je reakcija na klopi aktualnih državnih prvakov in polminutni odmor na zahtevo trenerja Gačiča. Prekinitev je slovenskim prvakom koristila, saj so sledile minute Ljubljančanov, ki so v nadaljevanju prešli v vodstvo in ko smo že mislili, da se bodo pri rezultatu 24:18 Ljubljančani veselili prepričljive zmage v prvem nizu, je na strani odbojkarjev Calcita odlično serviral Aponza in približal goste na vsega točko zaostanka (24:23). Kljub težavam na sprejemu, so domači odbojkarji uspeli set pripeljati v svojo korist in se veselili zmage v uvodnem nizu (25:23).
Podobno kot v prvem, so Kamničani tudi  v drugem nizu vodili z 12:9, vendar je sledil odgovor zmajev in izenačenje na 14. točki. V drugi polovici niza so odbojkarji Calcita vnovič povedli po silovitem začetnem udarcu Sose, sledila je prekinitev na zahtevo domačih. Trener Gačič je v igro namesto kapetana Gjorgieva poslal Šketa, ki je z učinkovitim napadom poskrbel za izenačenje na 21. točki. V napetem zaključku drugega niza so do prve zaključne žoge prišli odbojkarji ACH Volleyja, ki pa niso izkoristili ponujene priložnosti. Na drugi strani so Calcitovci z uspešnim blokom izkoristili svojo tretjo zaključno žogo in izid v nizih poravnali (26:28).
Začetek tretjega niza je pripadel odbojkarjem ACH Volleyja Ljubljana, ki so na krilih odličnih začetnih udarcev Šketa povedli za pet točk (9:4). Calcit Volley se je še pravočasno prebudil in s čvrstim blokom izid na 14. točki poravnal. Sledilo je izenačeno nadaljevanje, ekipi pa sta bili pred končnico izenačeni na 20. točki. Kök je odlično odserviral in priboril dve točki prednosti (22:20), ki je zadoščala za zmago zmajev v tretjem nizu. Videčnik je z asom odločil za vodstvo 2:1 v nizih. Kot v tretjem, so oranžni zmaji odlično začeli tudi v četrtem nizu. Kök  je vnovič poskrbel za serijo močnih začetnih udarcev in prednost Ljubljančanov s 7:3. Tokrat niso dopustili, da bi se odbojkarji Calcita približali in so tudi v nadaljevanju narekovali ritem igre. Gjorgiev, ki se je v drugi polovici srečanja razigral in bil gonilna sila oranžnih zmajev, je z dvema asoma poskrbel za neulovljivo prednost ljubljanskih odbojkarjev (17:9). Koncilja je z dvema zaporednima napadoma preko prvega tempa zagotovil miren zaključek tekme. Niz se je zaključil na 20. točki in slavje se v dvorani Tivoli se je lahko pričelo.
Izjava trenerja ACH Volley Ljubljana, Radovana Gačiča: »Zadnja tekma v dolgi sezoni, v kateri smo uspeli ostati nepremagani tako v srednjeevropski ligi, kakor tudi na domačih tleh. Danes je Kamnik lahko igral sproščeno, mi pa smo želeli naslov državnih prvakov osvojiti pred domačo publiko. To nam je uspelo, za kar sem izredno ponosen na celotno ekipo in sodelavce v strokovnem štabu.«