05 / oktober 2022
Merkur Maribor - Panvita Pomgrad 0:3

Merkur Maribor: Vodušek, Pernuš; 2, Adžović, McConnell; 12, Bračko; 5, Kržič; 5, Donik; 6, Leva, Fink; 5, Najdič, Toplišek, Iršič, Peruničić; 3, Kumer (L), Jevšnik (L). Trener: Sebastijan Škorc
Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz; 7, Avšič, Drvarič; 4, Suhadolnik, Rojnik; 12, Kovačič; 1, Legen, Milovanović; 13, Bedrač; 7, Fužir; 2, Vrabl (L), Novak (L). Trener: Dejan Fujs

V prvi niz so bolje krenili odbojkarji Panvite, ki so povedli z 0:4, kar je bil razlog za prvi odmor na domači klopi. Po odmoru so domači začeli igrati bolje in po odličnih servisih domačega kapetana Žige Donika prišli do izenačenja na 5. točki. V nadaljevanju srečanja smo spremljali dokaj izenačeno igro, kjer si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti (9:9). domači so nato nekoliko strnili vrste in tako prišli do prednosti treh točk (13:10), kar je bil razlog za drugi odmor na gostujoči klopi. Po odmoru na gostujoči strani so gostje prikazali dobro igro, kar se je videlo tudi na rezultatu pri 18:18, kar je bil razlog za drugi odmor domačega trenerja Sebastjana Škorca. Do konca niza se je nadaljevala izenačena igra vendar pa so na koncu z dobro igro niz osvojili gostujoči odbojkarji in sicer z 21:25.

Drugi niz se je začel z izenačeno igro, kjer si nobena od ekip ni mogla priigrati prednosti in tako je bilo na semaforju 6:6. V nadaljevanju tekme smo videli kako izenačeni sta obe ekipi, ki sta se izmenjavali v vodstvu na koncu pa so gostje prišli do dveh točk prednosti pri 10:12, kar je bil razlog za prvi odmor na domači strani. Po odmoru so domači izboljšali svojo igro, vendar pa tudi gostje niso odstopali od svoje igre in tako držali domače na dveh točkah razmaka pri 18:20. V nadaljevanju niza smo spremljali dobro igro tako domačih kot gostov, vendar pa so na koncu domači ponovno morali priznati premoč gostom, ki so niz osvojili z 21:25.

V tretjem nizu smo spremljali povsem drugo zgodbo, kjer so domači hitro prišli do vodstva s 5:1, kar je bil povod za prvi odmor na gostujoči klopi. Po odmoru smo videli tudi prvi odmor na domači strani pri 7:4, kar pa domačim ni bilo v veliko pomoč, saj so se jim gostujoči odbojkarji hitro uspeli približati na dve točki zaostanka 11:9. Gostje so kazali vedno večjo željo po zmagi in tako uspeli rezultat izenačiti na 13:13, kar je privedlo do drugega odmora na domači strani. V zaključku niza smo spremljali predvsem izenačeno igro in izmenjavanje v vodstvu. Gostom je na koncu niza uspelo ohraniti mirne živce in so tako dobili tudi tretji niz (23:25).

Izjavi po tekmi:

Sebastijan Škorc, trener Merkur Maribora: »Videli smo, da so gostje sestavili zelo dobro ekipo, ter napovedujejo višjo uvrstitev, kot lani, med prve tri. Mi pa imamo predvsem novo ekipo z mladimi fanti, ki so željni igre in seveda potrebujemo neki čas, da se bomo dvignili na višji nivo.«

Dejan Fujs, trener Panvita Pomgrad: »Najprej čestitke fantom za osvojene tri točke, kar je lepa popotnica za začetek prvenstva. Zmaga nam mora dati dodaten zagon na treningih in tekmah, ki prihajajo v prihodnosti. Boljšega začetka si nismo morali želeti, kot je bil, vendar pa je to samo začetek in ne smemo dovoliti, da nas bi to uspavalo.«