29 / oktober 2022
Merkur Maribor - Hiša na kolesih Triglav 3:0

Merkur Maribor: Vodušek, Pernuš, 1, Adžović, 2 McConnell, 6, Bračko, 21, Kržič, 4, Donik, 9, Leva, Fink, 8, Najdič, Iršič, Peruničić, , Kumer (L), Jevšnik (L). Trener: Sebastijan Škorc
Hiša na kolesih Triglav: Ibrišimovič, Nanut, 5, Glamočanin, 2, Tučen, 5, Rotar, 6, Snedec, 1, Šikanič, 2, Mali, 4, Adžović, Jovović, 10, Fajfar (L) Trener: Sašo Rop

Prvi niz se je začel z obeh strani izenačeno, kjer si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti. Tudi v nadaljevanju niza se igra obeh moštev ni kaj spremenilo, kar je kazal tudi semafor (8:8). Po nekaj odličnih zaporednih servisih domačega podajača Gregorja Pernuša in odlični igri domačih odbojkarjev, so ti prišli do prednosti treh točk (12:9), kar je privedlo do prvega odmora na gostujoči klopi. Po odmoru na gostujoči strani so se gostje uspeli približati na točko zaostanka, kar je bil povod za prvi odmor domačega trenerja Sebastijana Škorca, ki pa se je hitro izkazal za odlično potezo, saj so domači odbojkarji hitro povečali prednost 18:13. Gostje, ki so izkoristili oba odmora so kazali dobro igro, vendar pa se domači odbojkarji ni pustili zmesti in niz zanesljivo osvojili s 25:18.

V drugi niz so boljše krenili igralci Merkur Maribora, ki so prišli do vodstva 4:0, kar je privedlo do prvega odmora na kranjski strani. Merkurjevci so tudi v nadaljevanju kazali zelo dobro igro, kar je kazal tudi rezultat 12:4, Kranjčani pa so se skušali približati domačim, vendar pa brez uspeha, kar je bil razlog za drugi odmor na kranjski strani. V nadaljevanju niza smo spremljali predvsem isto sliko kot večino niza, kjer so domači vodili z desetimi točkami prednosti (19:9) na koncu pa niz zanesljivo dobili s 25:15.

Tretji niz se je začel z dokaj z izenačeno igro na obeh straneh, vendar pa so Kranjčani uspeli pobegniti na tri točke prednosti, kar je bil povod za prvi odmor na domači strani 4:6. Po odmoru smo na domači strani videli dve menjavi, na parket sta stopila Nejc Najdič in Sani Adžović, vendar pa so Kranjčani z dobro igro uspeli zadržati prednost pri 9:12. V nadaljevanju niza so domači uspeli prednost gostov izničiti in takoj prešli v vodstvo 16:13. Nato sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, vendar pa so domači s točko prednosti šli na odmor, ki ga je vzela gostujoča klop pri 20:19. proti koncu niza smo videli prevlado domačih, ki so niz zanesljivo osvojili s 25:20.

Izjavi po tekmi

Žiga Donik, igralec Merkur Maribora: » V zadnjih tednih smo dvignili svoj nivo igre, kar se je videlo od tekme proti Ukrajincem. Na začetku sezone nam je zmanjkalo nekaj časa več priprav, saj smo bili brez mladih reprezentantov. V zadnjih dveh tekmah pa smo pokazali vedno boljše igre, kar smo videli že proti Hočam v pokalu. V nadaljevanju sezone še je nekaj prostora za napredek in izboljšanje naše igre.«

Sašo Rop, trener Hiša na kolesih Triglav: » Vedeli smo, da znajo igrati dobro odbojko in tudi, da bodo zelo agresivni. Čez tekmo smo želeli dohitevati igralce Merkur Maribora, vendar pa so bili v vseh segmentih igre boljši od nas. Takšne tekme se dogajajo in še bomo padali in padali. «