05 / november 2022
Fužinar Sij Metal Ravne - Salonit Anhovo 3:0

Fužinar Sij Metal Ravne: Cafuta 7, Lednik, Knuplež (L), Bregar 14, Erpič 5, Makaš 11, Levar, Hribernik, Vučetić, Libnik (L), Plesec 10, Kasnik (C) 2, Ranc V. Trener: Bogdan Veličković
Salonit Anhovo: Kodrič 3, Stojanović, Hesselholt, Karnel (C), Jeklin, Godnič, Kavčič 4, Maretič, Bojić 10, Kovačič, Vrtovec 19, Maksimović 2, Šarić (L), Okroglič (L). Trener: Rade Dačović, pomočnik trenerja Rok Knafelc

V tekmi ekip, ki zasedata dno prve slovenske odbojkarske lige, je bolje začel domači Fužinar, ki je z dobrimi servisi in odličnimi napadi Bregarja hitro povedel s 5:1. Domači so stopnjevali ritem in povedli s 7:2, kar je gostujočega trenerja Dačovića prisililo k prvem odmoru. Tudi ta gostujoči ekipi ni pomagala, saj so domači igralci po dveh odličnih servisih Makaša in Bregarja ter odličnim blokom povedli s 13:5. Po drugem odmoru za Salonit sta ekipi nadaljevali v ritmu izmeničnega menjavanja točk in rezultat je bil hitro 20:12 za domače odbojkarje. A gostujoči odbojkarji se niso predali in po rezultatu 24:14 hitro dosegli tri točke, tako da je domači trener Veličković moral poseči po odmoru. To je pripomoglo k temu, da so se domači zbrali in prvi niz po uspešni podaji Kasnika zaključili z napadom Makaša s 25:17.

Začetek drugega niza je spet pokazal težo in pomembnost dvoboja za obe ekipi. Nervoza se je kazala v napakah pri začetnih udarcev in nezbrano igro na obeh straneh. Po dveh odličnih blokih Erpiča in Bregarja so domači nekako le uspeli pobegniti na tri točke razlike (7:4) in s tem v gostujočo ekipo vnesli nemir. Blok Kasnika, ko so domači povedli z 12:7, je gostujočega trenerja prisilil k odmoru. A tudi v nadaljevanju niza so domači igralci prikazali odlično igro. Bloka Cafute in Bregarja ter močni napadi Plesca so domače hitro oddaljili od nasprotnikov in rezultat je bil 19:10. Tako velika prednost domače ekipe je zadostovala, da so domačini z mirno in učinkovito igro tudi drugi niz zanesljivo osvojili z rezultatom 25:16.

Tudi v tretjem nizu so domačini nadaljevali z dobro igro in po dveh neizsiljenih napakah igralcev Salonita hitro povedli s 4: 1. Da se gostje ne bodo predali, so kaj hitro pokazali z bolj zbrano igro in z nekaj učinkovitimi napadi in blokom Vrtovca izenačili na peti točki. Pri rezultatu 9:7 za OK Fužinar je trener OK Salonit Dačović začutil, da mora igro domačih prekiniti z odmorom. V izenačenem nadaljevanju niza sta obe ekipi nabirali točke do rezultata 15:13, nato pa so domači po bloku Bregarja in ponovni napaki gostujočih igralcev spet prišli do občutnejše prednosti pri rezultatu 17:13. A ekipa iz Kanala ob Soči je spet poskrbela za napeto končnico, saj se je približala na samo eno točko zaostanka (17:16). Šele as in uspešno zaključen napad Plesca sta ponovno domače odbojkarje Fužinarja pripeljala do prednosti treh točk (22:19). Takšno razliko so domači odbojkarji uspeli zadržati tudi do konca niza in zasluženo slavili s 25:22. Pri domačih odbojkarjih je največ točk dosegel Miha Bregar (14), pri gostujočih pa Matic Vrtovec (19).

Izjava po tekmi

Trener OK Fužinar Sij Metal Ravne, Bogdan Veličković: »Po mesecu dni tekmovanja smo končno pokazali igro, ki smo jo zmožni odigrati. Čestitam svojim igralcem, ki so se do konca tekme držali dogovorjenih taktičnih zamisli. Upam, da je to samo začetek pravega obraza Fužinarja.«