12 / november 2022
Merkur Maribor - Fužinar Sij Metal Ravne 3:0

Merkur Maribor: Vodušek, Pernuš 2, Adžović, McConnell 15, Bračko 8, Kržič 7, Donik 13, Leva, Fink 11, Najdič, Iršič, Peruničić, Kumer (L), Jevšnik (L). Trener: Sebastijan Škorc
Fužinar Sij Metal Ravne: Cafuta 8, Lednik, Križanič, Ranc D. 1, Bregar 4, Erpič 2, Makaš 3, Levar, Hribernik, Vučetić, Plesec 7, Kasnik, Podričnik, Ranc V. 2, Knuplež (L), Libnik (L). Trener: Bogdan Veličković

Srečanje v katerem sta si nasproti stojla tudi dve generaciji igralcev Maribora so bolje odprli Korošci, ki so povedli z 0:2. Kljub temu, da so domači nato uspeli povesti, je po prvem odmoru po dveh lastnih napakah ob zaostanku s 7:9 posegel Sebastijan Škorc. Odmor je zalegel, saj so Merkurjevci nato napravili delni rezultat 6:2, kar je bil razlog za odmor Bogdana Veličkovića. V nadaljevanju varovanci Sebastijana Škorca, prednost so samo še večali ter z točko neposredno iz začetnega udarca Connorja McConnella niz osvojili s 25:17.

Začetni udarci McConnella so poskrbeli, da so domači udarno začeli drugi niz z vodstvom 3:0. Ob vodstvu Merkur Maribora s 10:3 je gostujoči trener Veličković posegel že po drugem odmoru. Ko je tempo v domačih vrstah nekoliko padel, so se gostje uspeli približati, a vendar na samo tri točke (13:10). Nato so Mariborčani ponovno uspeli prestaviti v prestavo višje ter niz zanesljivo pripeljati do konca. Tudi tokrat so ga osvojili s 25:17.

Odločno so domači pričeli tudi tretji niz, kjer so si hitro nabrali pet točk prednosti (8:3), kar je bil vzrok za prvi odmor gostov v tem nizu. Igralci Merkur Maribora so dominirali tudi v nadaljevanju, blestela sta oba srednja blokerja Miha Fink in Janž Kržič in prednost na semaforju je še samo rasla. Ko je rezultat na semaforju kazal že 20:8 v korist Merkur Maribora, je Sebastijan Škorc v igro poslal nekaj rezervistov. Vseeno pa zmaga Merkur Maribora v tem nizu ni bila pod vprašajem, niz so tako osvojili s 25:13.

Izjavi po tekmi

Connor McConnell, igralec Merkur Maribora: »V odbojki moreš bit konsistenten, prihaja tu do vzponov in padcev v igri. Vendar pa smo v zadnjem mesecu naredili veliko dobrega in danes je bilo to tudi prikazano. Po težkem začetku sezone se zdaj vzpenjamo in sem res ponosen na fante.«

Jure Kasnik, igralec Fužinar Sij Metal Ravne: »Na začetku prvega niza smo še uspeli držati priključek, vendar so nato domači prikazali odlično igro in proti taki ekipi nismo imeli možnosti.«